Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kto zainstalował IBM Rescue and recovery po wymianie dysku?

02 Wrz 2008 13:30 8350 16
  • Poziom 15  
    Witam. Poszukuję osoby , której udało sie zainstalowac w komputerze IBM T40 lub podobnym program "Rescue and Recovery boot manager" .
    Nie moge sobie z tym poradzić- otrzymuję komunikat błedu "za mało miejsca w sektorze boot" Oryginalny dysk umarł i zamontowałem nowy-większy.Na starym dysku program był zainstalowany fabrycznie.

• VIP Zasłużony dla elektroda
    Wymieniałem w takim dysk z 100GB który miał uszkodzone sektory na większy.
    Dysk skopiowałem Ghostem. A dokładnie to stary dysk zaformatowałem zostawiając tylko partycję recovery. Potem przywróciłem z niej system i wszystko ładnie wstało.

Ten programik o którym piszesz trzeba zainstalować na goły dysk bez systemu i żadnych partycji. Jeżeli już masz system to dysk musi mieć na początku niezapartycjonowany obszar tak jak oryginalny, gdzie jest partycja recovery. System wtedy jest na drugiej partycji.
    Spróbuj instalatorem wydzielić początek dysku jako pusty, niesformatowany i zainstalować system na drugiej części dysku.
    Wtedy powinien zadziałać program.
  • Poziom 15  
    Witam. Przesuwałem partycję z systemem i zrobiłem 1,5GB wolnego miejsca na początku dysku i nadal był ten sam komunikat. Może powinienem zrobić więcej miejsca na początku dysku? Jaki jest oryginalny rozmiar partycji recowery?

O ile dobrze pamiętam to cała partycja recovery miała około 10GB.
    Z tym że ona była ukryta i miała jakiś dziwny system plików.
    Tobie program czepia się o miejsce w boot sektorze.
    Czyli najpierw trzeba zrobić wszystko tym programem na gołym dysku, a dopiero potem instalować system.
  • Poziom 15  
    Jak uruchomić program nie mając systemu operacyjnego? Przygotować jakąs płytę bootowalną i z niej instalkę programu? Powiększyłem wolne miejsce do 5GB (przed przeczytaniem powyzszej odpowiedzi) ale nic to nie dało. Proszę o podpowieź jak ewentualnie przygotować płytę bootowalną.

Może program odpali się z BartPE ?
  • Poziom 15  
    Nie znałem tego programu-BartPe. Poczytałem trochę o nim i wygląda ciekawie. Spróbuję z nim wieczorem podziałać i napiszę o efektach. Dziękuję za cenną wskazówkę.

Niestety pod BartPe nie dałem rady zainstalowac Rescue and Recovery- wyskakuje komunikat o małej ilosci miejsca na RAMDisk (32MB a wymagane jest 240MB)
  • Poziom 21  
    Ostatnio stałem się posiadaczem X41 z zupełnie gołym dyskiem. Zero partycji, wszystko "stawiałem od podstaw". Utworzyłem standardowo 3 partycje c,d,e, zainstalowałem system operacyjny, potem całą resztę ze strony IBM-Lenovo. R&R dział poprawnie, wykorzystuje na beckup-y partycję e. Może spróbuj ściągnąć sobie "IBM System Update".
  • Poziom 15  
    System Update mam zainstalowany i on nawet nie sugeruje instalacji R&R. Próbowałem usuwać partycję i robić miejsce na początku i na końcu dysku ale bez rezultatu-wciąż ten komunikat o braku miejsca w sektorze boot. Czy próbowałes w swoim komputerze wcisnąć Acces IBM przed podziałem dysku? Czy program R&R był już na dysku? Może to kwestia typu dysku-np: działa tylko z oryginalnymi dyskami montowanymi przez producenta komputera?
  • Poziom 21  
    Wciśnięcie klawisza "Access IBM", przed zainstalowanie oprogramowania powodowało przejście do ustawień BIOS-u (jak pisałem wcześniej dysk miałem kompletnie czysty, bez jakiejkolwiek partycji/programu).
    Teraz gdy mam zainstalowany R&R, "Access IBM" powoduje jego uruchomienie przed startem systemu. Dziwi mnie że program potrzebuje osobnej partycji, u mnie zadowolił się systemową e: z NTFS.

Co do tego czy potrzebuje "oryginalnych" dysków, najlepiej wypowie się chyba obsługa techniczna Lenovo (o ile wogóle).
  • Poziom 15  
    Dziś rano instalatorem windows skasowałem zawartość dysku (wszystkie partycje) , następnie utworzyłem na nowo dyski C,D,E i po ponownej instalacji Windows spróbowałem zainstalować R&R. Nadal pojawia sie komunikat o braku miejsca w sektorze boot. Pisałem do serwisu zajmującego się naprawą sprzętu IBM ale na razie nie uzyskałem żadnych informacji. Posiadam płytę dvd recovery ale mam inny HDD (oryginalny dysk miał 40GB a teraz mam 250GB). Próbuje przywrócić obraz dysku tej płyty z nadzieją,że zainstaluje sie z niej R&R ale wygląda na to, że zawartość płyty nie kopiuje sie na dysk- pasek postępu nie stoi na "0" (dodam jeszcze ,że płytkę otrzymałem przy zakupie komputera ale nie wiem czy jest ona zgrana z tego egzemplarza T40.

Po około 30 minutach okazało sie ,że system przywrócił sie z płyty recovery. Utworzona została jedna partycja zajmująca cały dysk ale R&R nie ma i nadal sie nie instaluje-ten sam błąd :cry:
  • Poziom 21  
    Ja nie instalowałem R&R z płyty, zwyczajnie takowej nie miałem. Po utworzeniu partycji, całe potrzebne oprogramowanie zainstalowałem ze strony producenta (nowsz wersja R&R ? mam 4.21), zaraz po zaisntalowaniu systemu Win XP Sp3.
  • Poziom 15  
    Próbując instalacji z płyty miałem nadzieję że obraz dysku zapisany na DVD ma w sobie także partycję recovery ale niestety nie. R&R mam ściągnięty ze strony IBM ale wersja o której piszesz nie jest przeznaczona do T40. Wersją z którą mam problem jest w pliku: tvtrnr31_1030pl .
  • Poziom 11  
    Sam R&R nie wystarczy, jest to tylko program coś jak system operacyjny i sam w sobie nie zawiera obrazu właściwego winxp. W zależności jak stary jest sprzęt można się zwrócić do producenta o płyty z obrazem do odtworzenia fabrycznych ustawień. Koszt (jeśli sprzęt jest jeszcze na gwarancji) wynosi do 100 zł.

"Purchase a recovery CD or DVD
    If you cannot use the service partition or have had hard drive failure, you will need to obtain a recovery CD or DVD by contacting the Support Center. Please be aware that the Product Recovery CD or DVD may only be available if your machine is still in warranty. A fee may be involved."

Telefon do serwisu w Polsce Call Center CSS S.A. - tel. 022 465 09 99
  • Poziom 15  
    Nie chodzi mi o odzyskanie instalacji Windowsa XP- zakupiłem nowy system i mam oryginalny nośnik. Chciałem mieć program R&R zainstalowany jak był na oryginalnym dysku i zrobić nim obraz dysku wraz ze wszystkimi programami dodatkowymi i sterownikami-w razie kłopotów z systemem przwracam go z płyty i komputer gotowy do pracy.
  • Poziom 10  
    Witam,
    wiem że temat stary ale mam prośbę, może jeszcze ktos posiada notka X40 bądź X41 - poszukuje płyt rescue & recovery do X41 - padł mi dysk i zazem z nim partcja recovery, może ktoś użyczy...