Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

HPLJ3005 zacięcia i buczenie

02 Wrz 2008 15:19 1286 22

• Poziom 32  
    Drukarka nowa ale już ma 130k zrobione w 6 miesięcy:)
    Wymieniłem rolke i separator ale podczas dłuższej pracy zaczyna coś jakby przeskakiwać, buczeć i nie pobiera papieru. Rozebrałem i zębatki i sprzęgło wyglada ok. Gdzie i czego szukać bo niestety tej drukarki rozebranej nie da sie odpalić żeby ją podpatrzeć :)
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Spec od drukarek
    A założyłes oryginalny separator? Bo z zamienikami bywają probemy.
  • Poziom 28  
    Masz wytarte łożyska wałka dociskowego w fuserze, oraz zużytą zębatkę która się z nim zazębia od góry.

• Poziom 32  
    separator orginalny
    hm a winny jest piec? a co ma do tego niby zaciecia papieru?
  • Spec od drukarek
    A papier gdzieś zacina czy tylko nie może pobrac?

• Poziom 32  
    nie może jakby pobrać ...
    dziś znowu to oglądałęm i nic nie widze :( zębatki ok
  • Spec od drukarek
    Jeśli dobrze założyłeś rolkę i separator to może to być wina szuflady. Obejrzyj ją dokładnie, czy podczas wsuwania podnosi się tacka z papierem.
  • Poziom 28  
    Fuser może być powodem tych odgłosów "przeskakiwania, buczenia".Jeżeli w ogóle nie pobiera papieru, to zdejmij tylną klapę i od tyłu zajrzyj w szufladę.Zwróć uwagę czy w momencie zamykania szuflady słychać charakterystyczny odgłos zwalnianej tacy z papierem.W tym modelu widziałem kilkakrotnie wyłamane "prowadzenie"szuflady w zespole pobierającym papier,po prawej stronie od przodu drukarki.

• Poziom 32  
    dieki za podpowiedzi ale ona normalnie pracuje, tylko gdy sie rozpędzi to pojawia sie ten problem
    oglądałem wszystko ale jak nowe :) a gdyby cos było ułamane to chyba zawsze by miała problemy a nie tylko po kilkunastu stronach
  • Spec od drukarek
    A czy coś oprócz rolki i separatora było wymieniane?

• Poziom 32  
    tylko to
    w 3 drukarkach a tylko ta jedna i przed i po wymianie tak szwankuje
  • Spec od drukarek
    A czy przed wymianą było tak samo?

• Poziom 32  
    chyba tak ale z tymi blondynkami ... :)
    ale po to jechalem tam z podajnikiem bo zgłaszały dziwne buczenie i zaciecia
  • Poziom 10  
    Jezel problem jest z pobieraniem papieru to pewnie bagnet trzymajacy rolke wpadł za bardzo w prawo do mechanizmu (czasem miałem podobnie i było troszke rozkrecania:), natomiast jezeli słychać stukanie i głosna prace to przy takim przebiegu jest to piec tak jak kolega wczesniej pisał.Bez wyciągniecia pieca nie bedzie widac uszkodzenia tulejek, chyba ze po lewej stronie bedzie duzo pyłu (jasny beżowy).

• Poziom 32  
    piec wyjety - rolki ok
    zębatki i tak rozkręciłem - ten bagnet widze i jest ok
  • Spec od drukarek
    Normalnie czary mary :). A spróbuj może jeszcze podmienić toner. Może ciężko chodzi i przez to drukarka a problem. Chociaż mało prawdopodobne.

• Poziom 32  
    hm, moze i masz racje :)
  • Poziom 10  
    jezeli rolki są ok (co czasem bywa równiez mylne )rozumiem ze mówimy o rolkach w module pieca oraz rolkch napedzajacych piec w drukarce.Rozumiem ze zebatki w drukarce sa w idealnym stanie czyli żeby nawet minimalnie nie sa wypracowane?Jezeli masz taka mozliwość proponuje podmienić również piec z innej, to nam wyeliminuje piec.Potem mozemy eliminować napęd rolki.wyciągasz tace , podtrzymujesz czujnik papieru i puszczasz co do druku, jezeli rolka sie nie obraca to wtedy napewno cos z napędem.Można ja jescze lekko trzymac i wtedy wyczujesz czy jest na niej lekkie drganie.

Dodano po 1 [minuty]:

a my sie głowimy :)

• Poziom 32  
    nadal nic :(
  • Spec od drukarek
    No to ja pasuje. Nic innego do głowy mi nie przychodzi.
  • Poziom 21  
    Witam, miałem wiele takich przypadków. To jest podobny model jak hp 2420. Jeżeli ma ona około 6 m-cy to spokojnie można to zgłosić do HP, oni to robią na gwarancji i nie robią z tym problemów. Ale jeżeli chcesz to możesz: wyjąć piec i dokładnie go obejżyj z lewej strony (zębatki i panewka wałka dociskowego) Jeżeli lewa panewka jest wytarta chociazby o milimetr no to wiadomo dlaczego jest hałas i buczenie. Do wymiany panewki + zębatka która przekazuje napęd na układ wyjścia papieru. Jest jeszcze jedna sprawa, ale z tym bedzie rozkręcania na jakieś 30 minut. Pod formaterem jest taka zębatka w której są trzy malutkie zebatki. Ja to rozkręcam, myje w benzynie ekstrakcyjnej i ładuję tam zielonego smaru do łożysk. Wtedy wszystko chodzi z lekkim oporem i dzięki temu cały napęd nie wpada w taki rezonans i nie ma hałasu. Jeszcze jedno.... jak zdejmiesz tylną pokrywę to odkręć cały fuser i dopychaj go ręką podczas pracy, wyczujesz wtedy czy są momenty gdy chodzi ciszej - głośniej.
    Jeżeli chodzi o pobieranie papieru.... wiele już koledzy powidzieli, ale ja do drukarek ZAWSZE montuję oryginalne rolki i separatory. Zamienniki czasami po 1k stron już były zjechane. Owszem fusery itp. może być regenerowane. A może ogranicznik papieru się wysuwa i nie łapie papieru, może rokla brudna, zostawia jakiś ślad na kartce? Może załącz jakieś fotki jak wygląda fuser i układ poboru papieru. Pozdrawiam

• Poziom 32  
    ok ale przeciez piec nie powoduje komunikatu zaciecia
  • Poziom 21  
    Jezeli mozesz to odsłoń tylną klapkę i poświeć latarką i zobacz od tyłu jak się zachowuje w momencie pobierania papieru. Czy rolka troche jednak wyciąga ten papier, czy może papier wogóle nie jest podniesiony. Czy może podczas pobierania lekko go marszczy i wykrzywia. może gdzieś siedzi mały skrawek papieru i czasami blokuje swobodne przejście? Co ile kartek zacina (nie bobiera)? A jak z ręcznego podajnika? Załaduj jej do ręcznego z 50 i zadaj test.