Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

jaki drut najlepszy do zgrzewarki ?

02 Wrz 2008 16:08 2760 7
  • Poziom 12  
    Jak w temacie.

Jestem w posiadaniu zgrzewarki Miller MSW-42
    szczegóły na stronie http://www.fresnooxygen.com/pictures/MfgPDFs/sw1-0.pdf

Próbowałem za jej pomocą zgrzać 2 druty (niestety ocynkowane - służyły jako uchwyty na produkty w sklepie) o grubości 2 i 3 mm we wszystkich kombinacjach.

Docelowo chcę uzyskać efekt, w którym nie będzie widzialny spaw - dlatego zgrzewarka - niestety przy każdej próbie albo zgrzew nie jest trwały, a jak już jest to druty są spłaszczone i powyginane.

Jaki drut mam zastosować ?
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 2  
    witam :D
    U mnie w firmie zgrzewamy od nasu lat siatki do wentylatorów firmie "x" Zgrzewamy min. siatki z drutu czarnego i nierdzewnego,
    Elektrody sa wyszlifowane na płasko z delikatnym rowkiem pośrodku, co daje efekt pozytywny. Ślady po zgrzewaniu beda zawsze, choć w niektórych przypadkach minimalne. Ważny jest docisk i os całego zgrzewania oraz krótki czas, a wiekszy prąd. Najlepszy drut do zgrzewania to nierdzewny. To by było na tyle. Pozdrawiam.
  • Poziom 12  
    Dzięki za wyczerpującą wypowiedź.
    A wiesz może gdzie można w Krakowie kupić na próbę taką nierdzewkę?

Jak sądzę wszystkie np klatki dla ptaków zgrzewane są mechanicznie i mają bardzo dobre zgrzewy, bez zniekształceń drutu. Czy ręcznie będzie można uzyskać taki sam efekt ?
  • Poziom 2  
    W Krakowie to nie mam pojecia na Górnym Śląsku to jest jakaś szansa. Musisz poszukać w branży metalowej najlepiej na google hurtownie sklepy.
    Co do efektu zgrzewania, zgrzewamy siatki okrągłe od fi 300 do 1000, średnica pręta wynosi 5 mm takze nie mamy problemu z jakims tam odkształcaniem. Klatki zgrzewane sa na zgrzewarce takiej tylko mniejszej a po zgrzaniu jest wyginana, dlatego tak ładnie wygląda:D
    http://www.allegro.pl/item426944559_zgrzewarka_do_paneli_ogrodzeniowych.html
    Co do efektu bedzie cieżko, ale fajne rzeczy idzie robić tylko trzeba potrenować :D
    Czym wieksza powierzchnia styku na danym elemencie okrągłym tym mniejszy ślad. Pilnikiem poszlifuj końcówki elektrod do uzyskania jak najlepszego zgrzewu i jeszcze jedna ważna rzecz nie przegrzewaj elektrod ! (woda) :D
  • Poziom 12  
    Kiedy będę wiedział że się przegrzewają?

Chłodzić je wodą po każdym użyciu?
  • Poziom 27  
    Witam
    W zgrzewarce z linku powinna być regulacja odległości końcówek elektrod zaciśniętych (regulacja zgniotu).
  • Poziom 12  
    Tak, jest regulacja siły zgniotu, a czas zgrzewania jest regulowany za pomocą przycisku, który załącza układ gdy jest wciśnięty.

Czy siła zgniotu powinna być ustawiona na jak największą. Zależy mi na jak najmniejszych zniekształceniach drutów.
  • Poziom 27  
    Przy wyłączonej zgrzewarce i zaciśniętych elektrodach , to elektrody nie powinny się łączyć, a przerwa między nimi ma być - grubość materiałów zgrzewanych minus wzajemne stopienie. Siłą zgniotu reguluje się kiedy ma się włączyć zgrzewarka (ścisk materiałów przed zgrzaniem).