Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Problem z wolnymi obrotami w Matizie.

piorun0 02 Wrz 2008 19:02 2113 4
  • #1 02 Wrz 2008 19:02
    piorun0
    Poziom 20  

Problem z wolnymi obrotami walczę już prawie rok,wszystko było zdemontowane,wyczyszczone,przepustnica chodzi dobrze,nie kleszczy się
    silnik krokowy czysty ,działa
    Częściej występuje na silniku zimnym,nieraz muszę przygazować ażeby obroty spadły do prawidłowych(obserwuję na zamontowanym obrotomierzu)Myślałem o czujniku położenia przepustnicy ale już sam niewiem Wiem że podobne posty już były pisane lecz nic one mi nie pomogły

0 4
  • #2 02 Wrz 2008 19:36
    robokop
    Moderator Samochody

Diagnostyka komputerowa. Przyczyn może być wiele - zacinający się silniczek krokowy, uszkodzony czujnik przepustnicy, "lewy luft".

0
  • #3 02 Wrz 2008 19:47
    eltron
    Poziom 26  

jedź na jakąś diagnostykę - sprawdź wartość kroków silniczka bo pewnie to on jest przyczyną, TPS to raczej nie, a jeżeli na komputerze wszystkie dane będą w porządku to zaślep "EGR" bo pewnie cały czas jest otwarty. No i zaworek PCV sprawdź też. Wizualnie sprawdź też podciśnienia i posłuchaj czy nie słuchać jakiegoś zasysania lewego powietrza. W Matizach lubi czasem kolektor pęknąć ( plastikowy jest niestety ).

pzdr.

1
  • #4 02 Wrz 2008 21:15
    piorun0
    Poziom 20  

Jak samemu dokładnie sprawdzić działanie silnika krokowego,i jaka zasada działania układuEGR czy ERG niewiem jak poprawnie brzmi ten skrót

Dodano po 1 [minuty]:

i jeszcze jedno dlaczego zawsze po "przygazówce" obroty spadają

0
  • #5 03 Wrz 2008 21:13
    eltron
    Poziom 26  

Cytat:
    i jeszcze jedno dlaczego zawsze po "przygazówce" obroty spadają

no to silniczek krokowy przeczyść albo wymień. tylko nie zapomnij potem go zresetować. W tym przypadku wyjmując bezpieczniki od ECM.

pzdr.

0