Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Unifon Miwi Urmet 1131 - rozpoznanie przewodów

02 Wrz 2008 20:39 6827 2
  • Poziom 1  
    Przede wszystkim - Dzień dobry - to mój pierwszy post tutaj.
    Dotyczy on podłączenia unifonu. Otóż już jakiś czas temu podłączałem unifon FARFISA PT510EW mojemu wujkowi w kamienicy w której dostał mieszkanie. Wszystko poszło bez większych kłopotów (instalacja sześcio żyłowa) ponieważ przewody były kolorów takich jak powinny (wyczytałem gdzieś to na tym forum) tj. o ile dobrze pamiętam trzy białe, zielony pomarańczowe i niebieski. Dziś mój wujek poprosił mnie aby podłączyć domofon jakiemuś jego sąsiadowi. Tym razem jest to MIWI URMET 1131, co nie stanowi tutaj oczywiście żadnego problemu ponieważ posiadam schemat. Problem w tym że kabelki są innych kolorów :scrambleup: Nie pamiętam jakich, ale są inne. Czy może ktoś z szanownych kolegów podać mi napięcia poszczególnych przewodów? Będę bardzo wdzięczny.
  • Poziom 39  
    Witam nowego kolegę
    nie wiem czy ktoś ci poda jakiekolwiek napięcia bo jeszcze nie widziałem nikogo żeby tak rozgryzał instalacje domofonowa jak dla mnie pozostaje ci tylko metoda prób i błędów najlepiej najpierw znaleźć sobie parę przewodów od elektrozaczepu czyli otwierania i potem następne przewody czyli masę, głośnik, mikrofon i generator.
  • Poziom 21  
    Jesli masz schemat to nie ma problemu by podłaczyć domofon obojetnie jakie kolory są w kablu. Np. rozszyj sobie kabel i oznacz po swojemu. Myśle ze nie bedziesz miał problemów z identyfikacją żył na koncach kabla.
    Pozdr.