Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Opel Omega 97 r. Alarm fabryczny

czarny-1977 02 Wrz 2008 21:00 3590 5
  • #1 02 Wrz 2008 21:00
    czarny-1977
    Poziom 2  

Witam
    Posiadam Omege 2,5 V6 z 97 r ktora ma fabrycznie centralny zamek z pilotem ale nie ma alarmu, w aucie jest cala instalacja tzn pod klawisz wylaczajacy czujki wewn pod czujki itd ale alarmu nie ma. Pozakladalem wszystkie elementy potrzebne ale nikt nie wie gdzie szukac w np rozbitej omedze fabrycznej centralki alarmowej by ja zdemontowac i bym mogl do siebie zalozyc
    czy ktos moze mi podpowiedziec gdzie w aucie znalesc ta centralke ?
    A moze jesli nie warto tego montowac to jaki alarm zalozyc zeby dzialalo wszystko czyli tak jak teraz ryglowanie i domykanie szyb

0 5
  • #2 02 Wrz 2008 21:12
    gzresieknysa
    Poziom 20  

Załóż alarm uniwersalny ,bezpilotowy bo nie potrzebny Ci drugi pilot chyba ,że chcesz sterować dodatkowo bajerami jak klapa itp.
    Podejdzie większość alarmów. Konkretnego nie będę sugerował bo każdy montuje to co uważa za najlepsze.
    Jeśli chodzi o alarm fabryczny to napewno jest to wykonalne. Alarm orginalny jest zamontowany w pobliżu kolumny kierownicy. A sterownik zamka na słupku w okolicy nóg.

0
  • #3 02 Wrz 2008 21:26
    czarny-1977
    Poziom 2  

Hmm czyli odpuscic sobie to fabryczne badziestwo ???
    ale czy taki uniwersal bezpilotowy zda egzamin. a i czy wtedy mozliwe jest podlaczenie takie by odrazu po zamknieciu domykal sam szyby a nie tak jak w orginale ze trzeba trzymac pilota tak dlugo az szyby sie domkna ???

0
  • #4 02 Wrz 2008 22:01
    Dexter23pl
    Poziom 26  

Jeśli chodzi o oryginalny alarm opla to wszystko jest montowane w tej samej puszcze co sterownik zamka centralnego. Wygląda tak samo lecz ma dodatkową funkcje alarmu. Podłącza także się dodatkową syrenę co wygląda coś jak klakson. Aby sprawdzić czy zamontowana centralka ma funkcje alarmu to należy ; otworzyć drzwi, przytrzymać krańcówkę drzwi w pozycji zamknięte, wcisnąć guzik w pilocie zamknij. Po paru sekundach puścić trzymaną krańcówkę. Jeśli migacze zaczynają migać to centralka ma funkcję alarmu, jeśli nic się nie dzieje to takiej funkcji niema.
    Polecam strony:
    http://forum.vectraklub.pl/
    http://forum.vectra-unlimited.pl/
    na którejś z tych stron niedawno to czytałem i jest tam cały opis jak to zrobić i uruchomić.
    Jest też na przykładzie vectry B rozwiązane domykanie szyb. Należy wlutować dosłownie 6 elementów do centralki aby zawsze po zamknięciu drzwi się same dosuwały.

0
  • #5 14 Wrz 2008 22:02
    kaczor27
    Poziom 1  

bez kodu uzywana centralka jest nicniewarta odpusc

0
  • #6 16 Wrz 2008 20:07
    pkhenr
    Poziom 32  

załozyć trzeba alarm pilotowy -jest bezpieczniejszy i niezależny od fabr. pilota - którego nie będziesz używał .
    Zakłada sie łatwo ,domykanie to tez pikus -np; ja za to biore (z alarmem SEO )koło 450 zł .
    Poczytaj forum zabezpieczenia i alarmy -tam znajdziesz info i kogoś z okolic co sie na tym zna .W oryg. nawet sie nie baw.

0