Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Lodówka Hoover HF27C (chyba bliźniak Candy)-triak Z0405M uszkodzony

Kursky 02 Sep 2008 23:56 3413 3
    Kursky
    Level 15  
    Witam !!
    Postaram się jak najlepiej opisać mój problem.
    Kupiliśmy lodówkę Hoover HF27C nie działąło w niej światło wewnętrzne ani żadna dioda na panelu sterującym. Chciałem to naprawić i po rozebraniu okazało się ,że triak Z0405M jest uszkodzony. Więc wylutowałem traik znajdujący się obok niego w miejsce spalonego. W tym etapie okazało się, że jest spalona także dioda LED sygnalizująca włączenie. W miejsce triaka wylutowanego wstawiłem triaka o podobnych parametrach (taki jaki po prostu udało mi sie dostać) BTA08 600B. Po tym zabiegu światło w lodówce i dioda na panelu zaczęły działąć poprawnie.

Lecz po pewnym czasie okazało się ,że chłodziarka działa idealnie, a lodówka niestety. Kolega ze złości zastosował terapię wstrząsową co doprowadziło do spalenia żarówki i o dziwo lodówka zaczęła chłodzić do takiego stopnia, że szron znajduje się na tylnej ściance.

Wszystko było by OK gdyby nie to, że lodówka ta pracuje teraz praktycznie cały czas. Pokrętło ustawione na 1 (skala do 5). Gdy da się mniej niż jeden to lodówka wyłącza się po prostu manualnie. Po ponownym włączeniu trzeba odczekać jakieś 20-30 minut aż agregat zastartuje. Po tym lodówka znowu działa praktycznie non-stop z przerwą możę raz dziennie na 10 minut. Proszę o pomoc w rozwiązaniu problemu ze światłem i odpowiedź na pytanie czy to normalne zachowanie lodówka (chodzi o jej pracę). Zamieszczam zdjęcia płytki sterującej (myślę że w niej tkwi problem)
    Lodówka Hoover HF27C (chyba bliźniak Candy)-triak Z0405M uszkodzonyLodówka Hoover HF27C (chyba bliźniak Candy)-triak Z0405M uszkodzonyLodówka Hoover HF27C (chyba bliźniak Candy)-triak Z0405M uszkodzony

Lodówka Hoover HF27C (chyba bliźniak Candy)-triak Z0405M uszkodzonyLodówka Hoover HF27C (chyba bliźniak Candy)-triak Z0405M uszkodzony
    Pozdrawiam i proszę o pomoc.
    garfild1985
    Level 13  
    normalna praca to to nie jest, z tego co pamiętam lodówka powina chłodzić(chodzić) przez około 15 minut i być wyłączona przez około 30-45 minut,a jak chodzi non-stop to zamrazalnik i chłodziarka ma odpowiednie temp.??
    Kursky
    Level 15  
    Temperaury nie mierzyłem. Muszę kupić termometr (z tego co słyszałem temeperature w lodówce mierzy się w szklance wody na środkowej pólce). Sprawdzę i dam odpowiedź.
    darajavahus
    Level 12  
    Tak - temperaturę możesz tylko zmierzyć w szklance wody, a najlepiej jakby lodówka była czymś jeszcze wypełniona aby oddawać temperaturę.