Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Fale świetlne naśladujące ruch dłoni

mi_ma 03 Wrz 2008 08:01 7793 12
  • Fale świetlne naśladujące ruch dłoni

Wyobraźcie sobie całą grupkę małych światełek, dwadzieścia lub czterdzieści, ustawionych na powierzchni wielkości planszy do szachów. Każde z nich jest niezależne od pozostałych. Możemy ustawić je na stole w dowolnej konfiguracji. Wszystkie powoli zmieniają swoje kolory. Jednak w momencie, gdy przesuniemy nad nimi rękę, to pojawia się fala świetlna nadążająca za jej śladem, co widać na załączonym niżej filmie. Światełka zbudowane są na mikrokontrolerach attiny2313. Schematy i wsad do mikrokontrolerów dostępny jest na stronie źródłowej autora.

Fale świetlne naśladujące ruch dłoniFale świetlne naśladujące ruch dłoni

Fale świetlne naśladujące ruch dłoni

Źródło http://www.tvbgone.com/cfe_mfaire.php?PHPSESSID=a996a4f642d5b94dc5124fd5eb4b739f

Fajne! Ranking DIY
    Potrafisz napisać podobny artykuł? Wyślij do mnie a otrzymasz kartę SD 64GB.
    O autorze
    mi_ma
    Tłumacz Redaktor
    DZIĘKUJĘ WSZYSTKIM, KTÓRZY DO TEJ PORY PRZEKAZYWALI DAROWIZNY I 1% NA LECZENIE MOJEGO SYNKA
    Jeżeli chcesz wspomóc jego dalszą terapię i leczenie - zajrzyj do postu ze szczegółowym info: http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2921845.html
    Specjalizuje się w: elektronika wojskowa
    mi_ma napisał 832 postów o ocenie 735, pomógł 0 razy. Mieszka w mieście Wrocław. Jest z nami od 2006 roku.
    discolitez
    Poziom 13  
    Jaki jest koszt 1 urzadzenia? Czy trzeba programowac?
    korben
    Poziom 11  
    A znalazłaby się jakaś dobra duszyczka i ten plik (mowa oczywiście o pliku źródłowym) przepisała do BIN-a?
    Tak tak wiem siara i wstyd no ale nie potrafię i tyle :)
    (jak na razie, kiedyś mam nadzieje zdobędę tą odznakę skauta i sam dam rade).
    Gdyby sie takowa osoba znalazła to proszę na:
    piters_28(małpa)o2.pl

Bardzo dziękuje i pozdrawiam :)
    ogordarek
    Poziom 14  
    wszystko pięknie ładnie tylko problem jest z dostaniem odbiornika ir tsop32138
    VSS
    Poziom 21  
    ogordarek napisał:
    wszystko pięknie ładnie tylko problem jest z dostaniem odbiornika ir tsop32138

na 99% można uzyć dowolnego odbiornika IR. zwykła dioda IR i zwykły odbiornik.
    tokrzych
    Poziom 15  
    Bardzo fajna rzecz zważywszy że Świeta już za pasem a na choince trzeba coś świecącego powiesić. Dobry byłby efekt gdyby ktoś koło takiej choinki przechodził. Tylko zasilanie trzeba zmienić bo na bateriach długo to nie pociagnie.
    pidpawel
    Poziom 26  
    Hmm ja się zastanawiam czemu stosować taką masę mikrokontrolerów... Przecież można to zrealizować na kilku większych - mają przecież PWM'y, można robić programowe... Do tego można by zrobić jakieś ładne programy świetlne ;) Prawda, że idea - wiele niezależnych klocków, podejmuje podobne działanie jest fajna, ale... szkoda mi procków :P
    jozi88
    Poziom 12  
    a jakim programem to wrzucić do attiny2313
    discolitez
    Poziom 13  
    Szukam sprawdzonego schematu ukladu ktory po zaslonieciu elemetu fotoczulego odbierajaca IR zapalał diode LED. Macie cos takiego?
    Użytkownik usunął konto
    Użytkownik usunął konto  
    zonkog
    Poziom 9  
    Witam :)
    Jest to temat zwiazany choc troche z odbiornikiem podczerwieni, a ja walsnie mam problem z odbiornikiem sfh5110-36, a nie chce zakladac nowego postu.

Moj problem polega na tym, ze podlaczylem ten ow odbiornik normalnie do Vcc, Gnd i do Out podpialem rezystor ok 1k i sprawdzalem napiecie oraz prad. I co sie okazalo, ze jak moj kochany odbiornik nie oswietlam swiatlem podczerwonym, to na wyjsciu jest napiecie 0,3 V, czyli stan niski (czyli tak jakbym go oswietlal):/ Prad jest 100u, wiec ani nie pasuje do stanu niskiego ani wysokiego, gdyz w katalogu sfh5110 sa podane wartosci: dla "high" min. -0,5V | Iout = 10u; dla "low" max. 0,5V |Iout = 500u. Podobna jest sytuacja nawet gdy zakryje odbiornik reka, nic sie wtedy nie zmienia...
    O co chodzi?

Pomocy!!!