Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Wieża "PANASONIC"model SA-PM21 Wyświetla błąd F76

03 Sep 2008 10:27 3314 3
 • Level 14  
  Witam. Zestaw PANASONIC" Mod.SA-PM21 wszystko działa za wyjątkiem CD,po włożeniu płyty wyuświetla błąd F76.Proszę o podpowiedż co oznacza ten błąd.
 • Level 18  
  Witam,
  prawdopodobnie silnik obracający płytę (spindle motor) nadaje się do wymiany (zwiera komutator),
  pozdro Piotr
 • Home appliances specialist
  W manualu pisze na temat błędu F76: "Check and correct the speaker cord connections (refer page 4).
  If this does not fi x the problem, there is a power supply problem. Consult the dealer.",
  Manual: Link
 • Level 10  
  Witam

  Dokładnie sprawdziłem organoleptycznie taki przypadek tego błędu. Ten przypadek na pewno występuje i jest powtarzalny ale czy wyczerpuje temat tego nie wiem.
  Błąd informuje o uszkodzeniu układu silnika magnetofonu. Silnik do obsługi magnetofonu w tej wieży posiada w swojej budowie skomplikowany układ elektroniczny. Najprawdopodobniej jest to regulator obrotów. Skutek jego nieprawidłowego działania to właśnie błąd F76 na wyświetlaczu. Uciążliwość tej awarii wynika z faktu, że po włączeniu wieży system włącza na chwilę silnik magnetofonu. Jeżeli awaria wystąpi informacja o tym jest wyświetlana na wyświetlaczu i jest niemożliwe dalsze używanie wieży, nawet z innych funkcji niż magnetofon.
  Rozpoznałem pewną właściwość, która może pomóc w wykorzystaniu innych funkcji przy wystąpieniu tego błędu. Wystarczy odlutować kabelki łączące silnik z układem. I o dziwo taki stan nie jest rozpoznawany jako awaria. W tym momencie mamy czas na zakupu nowego silnika i jego wymianę ciesząc się w międzyczasie z pozostałych funkcji wieży lub jeżeli nie chcemy już korzystać z magnetofonu nie robimy nic więcej.
  Pozdrawiam