Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dell Inspiron e1705/9400 nie startuje

03 Wrz 2008 10:30 2985 2
  • Poziom 2  
    Witam, mam powazny problem z laptopem jak w temacie. Laptop sie nie wlacza na dluzej niz 1-2s. Zaswieci sie lampka zasilania, zaraz po tym lampka od dysku twardego, nastepnie wystartuje dysk...na okolo 0,5s [slychac ze chce wystartowac ale nic poza tym] i "umiera"Lampka od ladowania baterii sie nie swieci, nie startuje i na baterii i na zasilaczu. Sprawdzalem dysk - raz chodzi raz nie[sprawdzalem na 2 kompach - w jednym nie odpalal - [ruszal bios, zaczynal "ladowac" niebieski alert o bledzie i samoczynny reset], w drugim przypadku odpalil raczej bez problemow. sprawdzalem ram...kombinacje rozne...poodpinalem wszystko co zbedne [wi-fi, modem] Biegalem po serwiasach... wszyscy zgodnie mowili ze to modul ladujacy wiec plyta glowna do smietnika. Wiec kopalem po necie i kupilem plyte glowna, zamontowalem i zgadnij cie co sie dzieje..to samo co ze stara plyta glowna - nie startuje. Aha, reaguje jak wyjme ram na obydwu plytach. Procesor byl na miejscu. Grafike mam osobna nvidia 7900gs [chyba gs] 4 GB ram [dokladalem] nie zanm sie na elektronice [choc grzebac lubie i to robie] ale smierdzi mi to jakims zgubieniem pradu po drodze? to tylko sugestia, mial ktos doczynienia z czyms podobnym? prosze o jakies wskazowki i pomoc, bo po wymianie plyty myslalem ze ruszy...a tu kiszka:/

• VIP Zasłużony dla elektroda
    Trzeba by było podmienić grafikę. Może ona jest uszkodzona ?
  • Poziom 2  
    Faktycznie, wypialem grafike i ruszyl, ale czy to pomoze jeszcze nie wiem, nie mam dostepu do podobnej grafiki, zeby sprawdzic czy ozyje.