Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Peugeot 306 XT hatchback 1994 siłownik szyby pasażera

03 Wrz 2008 10:56 3465 5
  • Poziom 22  
    Witam!
    Niedawno nabyłem taki samochód jak w temacie ale mam z nim trochę kłopotu. Na początku z dużymi oporami otwierała się szyba od strony pasażera zarówno z przycisków na tych drzwiach jak i z przycisków na drzwiach od strony kierowcy. Kilka dni temu mechanizm odmówił całkowicie posłuszeństwa. Po zdemontowaniu okazało się jednak że sam siłownik działa prawidłowo po podaniu napięcia. Wynika więc z tego że gdzieś w instalacji są niekontaktujące styki. Złącza w drzwiach kierowcy i pasażera wyczyściłem ale nadal to nieszczęście nie chce pracować. Schemat co prawda ściągnąłem z działu download ale jego zrozumienie bez opisu piktogramów może być problematyczne. Czy w obwodzie sterowania siłownikiem szyb znajdują się jakieś przekaźniki ?? Czy gdzieś pod drodze na przewodach są jakieś łączówki między lewymi a prawymi drzwiami?? Czy ktoś miał podobny problem w tym modelu samochodu?? Dodam tylko że pewnie przez zaśniedziałe styki mam też problemy z ABS'em - na razie nie wiem jeszcze jak dostać się do generatorów tachometrycznych, ale to już inna historia :)
    Pozdrawiam. . .
  • Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
  • Poziom 20  
    Na 90% przerwane przewody między słupkiem a drzwiami. Najlepiej pozbyć się złączy i wstawić nowe przewody w nowych przelotkach.
    Praca dość żmudna ale załatwia temat na bardzo długo. Lutowanie przerwanych przewodów to naprawa na krótko. Jak nie strzeli lutowany to strzeli jego sąsiedni przewód.
    Naprawę trzeba wykonać dla obu drzwi.

Pozdrawiam!
  • Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 20  
    Kolega georgesgr napisał;
    "To, natomiast, jest propozycja naprawy w stylu arabskim. U Peugota sa w sprzedazy wiazki naprawcze (zlaczka z 30 centymetrowymi przewodami). Wystarczy je polaczyc z wiazka samochodu i miejsce polaczenia umiescic w slupku."

Powiem tylko tyle ,że niestety i te przewody (zwłaszcza izolacja) z zestawu naprawczego są kiepskiej jakości ,dwie zimy i zaczyna się ta sama śpiewka od nowa!

Pozdrawiam
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 17  
    a ma ktoś schemat tych złączy ?? Mam wersję z centralnym zamkiem ale bez elektrycznych szyb. Pytanie czy w tym złączu są wyporowadzone jakieś wolne piny - nie podpięte nigdzie? Chciałem sobie zrobić podgrzewanie lusterek i chciałem wykorzystać to złącze - jeśli oczywiście producent przewidział wolne piny w tym złączu.