Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sony czy Pioneer - proszę o pomoc w wyborze radia

03 Wrz 2008 11:38 1691 6
  • Poziom 13  
    Witam

Przymierzam się powoli do wymiany radia fabrycznego w aucie (mondeo)na coś co "potrafi" MP3. Na oku mam dwa konkretne modele: Sony CDX-GT420U lub Pioneer DEH-4000UB. I oczywiście nie wiem, które z nich wybrać. Za Sonym przemawia prostota obsługi oraz kolor podświetlenia pasujący do reszty, za Pionkiem - jakość dźwięku (ponoć). Radio ma napędzać głośniki w drzwiach, nie będę stosował dodatkowych wzmacniaczy, no chyba że się kiedyś skuszę na subwoofer.
    Przy okazji - cóż to jest za końcówka S-MOSFET (co to ma niby 4 X 50W muzycznej), która chwalą się producenci radyjek samochodowych (tych dwóch powyższych również) - czy to jakieś nowe TDA ?
  • Moderator CarAudio
    Proponuję przejrzeć forum ,bo i o mocy radyjek już kilka "wojen" było i o problemach natury zakupu radia też tematów znajdziesz bez liku .
  • Poziom 23  
    na temat...
    podoba Ci się pionner to go bierz pod żadnym pozorem SON'iaka...
    a może jednak jakiś KENWOOD/JVC ?? (z przewagą na jvc)
    ile masz kasy?
  • Poziom 13  
    No właśnie Pioneer nie za bardzo mi się podoba, do Sony skutecznie zniechęciły mnie przeczytane wypowiedzi.
    Chyba jednak nie obejdzie się bez wizyty w jakimś salonie c-a i poogladaniu tego na żywca, bo z wypowiedzi z forum i zdjęć na alledrogo to naprawdę ciężko coś wybrać.

Cytat:
    ile masz kasy ?

A co, chciałeś pożyczyć ? :D

A tak na serio - wybór radia nie jest podyktowany kwestią kasy - mogę wydać i 1000 tylko nie widzę uzasadnienia dla takiej kwoty, skoro mam na tym sprzęcie słuchać wiadomości o korkach w mieście lub mp3 w trasie. Dlatego kwota rzędu 300-400 zł za radio wydaje mi się zupełnie wystarczająca.

p.s. Myślę coraz poważniej nad JVC, tylko na zdjęciach wydają mi się za bardzo "kosmiczne", no i to niebieskie podświetlenie... Jednak muszę obejrzeć to na żywo, w guncie rzeczy ledki w panelu da się zmienić na jakieś inne.

p.s.2. Kolego Powalla - ja się nie podniecam super mocą 4 x 50 W, bo doskonale wiem że nie ma ona nic wspólnego z rzeczywistością, i nie chciałem z nikim toczyć wojen na ten temat. Po prostu widzę że większość producentów reklamuje swoje radia napisami w stylu S-MOSFET i interesuje mnie jaka końcówka (końcówki) w tych radiach siedzą. Tylko to. A o tym, że faktycznie jest tam na wyjściu 4 x 15 W (albo i mniej) to wiem :D
  • Poziom 20  
    To w takiej kasie wybierz poprostu które ci się bardziej podoba z przedziału clarion, jvc, kenwood :)
  • Poziom 13  
    No właśnie, byłem wczoraj pooglądać radia na żywo w MM, niestety żadne mi się nie podoba tak do końca ze względu na błyskotki i świecidełka, mimo wszystko przekonałem się że np. JVC lepiej wygląda na żywo niż na zdjęciach. Myślę, że zamówię sobie jeden z modeli JVC: albo KD-G441, albo KD-G351 (chyba raczej ten pierwszy).
  • Poziom 21  
    Równiez polecam JVC mam juz trzeci model i gra wspaniale.