Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dekoder Cyfry+ THOMSON TS4P, pracuje tylko zegar.

03 Wrz 2008 16:20 3466 10
  • Poziom 23  
    W dekoderze THOMSON TS4P były uszkodzone (wypchnięte) elektrolity 1000uF i 470uF po wtórnej stronie przetwornicy. Po wymianie pracuje tylko zegar (liczy czas od zera) i nie można tunera załączyć. Wszystkie napięcia z przetwornicy poprawne. Co może być przyczyną takiego stanu rzeczy? Czyżby oprogramowanie? Proszę o jakieś wskazówki.
  • Poziom 23  
    Czy nikt nie przerabiał podobnego tematu?
  • Poziom 27  
    A pilot wogule działa Sprawdz go na aparacie może być uszkodzona podczerwień
  • Poziom 23  
    Pilot sprawny (obsługuje inny egzemplarz dekodera), nie można załączyć również z klawiatury lokalnej.
  • Poziom 29  
    avj napisał:
    W dekoderze THOMSON TS4P były uszkodzone (wypchnięte) elektrolity 1000uF i 470uF po wtórnej stronie przetwornicy. Po wymianie pracuje tylko zegar (liczy czas od zera) i nie można tunera załączyć. Wszystkie napięcia z przetwornicy poprawne. Co może być przyczyną takiego stanu rzeczy? Czyżby oprogramowanie? Proszę o jakieś wskazówki.

Do tego tunera raczej nie znajdziesz oprogramowania ani programu do współpracy z kompem.
  • Poziom 27  
    a to że na panelu przednim niedziałają przyciski to norma miałem parę takich przypadku i w moim tez niedziała a jest nowy więc musisz kombinowac coś z podczerwienią
  • Poziom 23  
    Podczerwień w dekoderze sprawna, pilot również.
  • Poziom 27  
    To albow wina oprogramowania którego brak w sieci jeśli tuner jest na gwarancji to go wymien jeśli nie to szukaj winy na płycie.
  • Poziom 13  
    Witam
    Podczepię się do tematu -mam identyczny problem!
    Także wymieniłem spuchnięte kondensatory (1000 i 470) i na dekoderze pojawiła się tylko godzina zaczynając zawsze od 00:00 po każdym wyłączeniu urządzenia. Przed wymianą na wyświetlaczu nie było nic.
    Myślałem że ta firma zrobiła coś lepszego...
  • Poziom 13  
    "Na jakim procesorze jest ten tuner?"
    Już nie mam możliwości sprawdzenia bo oddałem tuner.

Co ciekawe na koniec sam tuner włączyłem na jakieś 2 godziny i nic oprócz godziny się nie wyświetlało. Dałem sobie spokój.
    Na drugi dzień postanowiłem jeszcze raz sprawdzić -po włączeniu dekoder zaczął działać.