Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Windows Vista z recovery disc

03 Wrz 2008 19:34 13614 4
  • Poziom 9  
    Witam, mam problem z odzyskaniem systemu za pomocą recovery disc (partycja) w laptopie hp pavilion. Po zakupie komputera zainstalowalem system windows XP, zostawiając partycję recovery disc, która zajmuje ok. 8 gb - jest zauważalna, lecz nie mozna jej uczynic aktywną, jest to trzecia partycja, komputer posiada jeszcze partycje c i d. Po włączeniu laptopa przycisk F11 (system restore) nie reaguje. Zapomniałem na poczatku nagrać płyty recovery za pomocą programu hp recovery manager i tutaj mam problem. Czy istnieje jakaś możliwośc wykorzystania pozostawionej partycji recovery do odzyskania fabrycznego windowsa z obecnego poziomu (windowsa xp lub rozruchu partycji F11)? Proszę o pomoc.
  • Poziom 22  
    A dostałeś może z laptopem jakąś płytkę? Czasem są dodawane płytki recovery, nie ma na nich systemu, lecz jest program, który odzyskuje system z ukrytej partycji.
  • Poziom 9  
    W tym problem, ze nie dostałem z zestawem fabrycznym żadnej płyty.
  • Poziom 9  
    Sprawa dość prosta. Jesli posiadasz program Paragon Partytion Manager! Trzeba tylko ustawić partycje hprecovery jako aktywną i sformatować pozostałe partycje.
  • Poziom 9  
    Witam-tak jak kolega napisał wcześniej, można aktywować partycję na kótrej znajduje się HP_RECOVERY-wtedy zbootuje się ta partycja powodując start instalacji systemu- Jednak jak to zrobić na niedziałającym systemie??Ja bym to zrobił tak: zainstalował tymczasowo obojętnie jaką vistę i może być bez sterów -zainstalował acronisa i zrobił obraz HP_RECOVERY na dysku zewnętrznym USB- oraz płytkę bootującą (acronis media rescue)- zbootował obojętnie jaką płytkę Visty tak aby usunąć wszystkie partycje ,bez instalcji zkończyć F3- uruchomił bootowalną płytkę acronisa którą wcześniej nagraliśmy(acronis media rescue) przywrócił obraz gdzieś na końcu dysku)około to będzie 5giga) HP_RECOVERY- acronis zapyta się przed przywróceniem czy ustawić partycję jako aktywną-oczywiście zaznaczamy (active)-po przywróceniu obrazu wyłączamy cały komputerek ,wyćiagamy płytkę i odłączamy zewnętrzny dysk- gdy wystartujemy kompa, włączy się nam od razu instalacja Visty z partycji recovery i zabieramy się do czysciutkiego systemu :) zawiłe to trochę ale na 100% skuteczne-po zainstalowaniu systemu instalujemy paragona partition manager i robimy partycje po swojemu :)Warto też odinstalować pełno badziewi dawanych z HP_RECOVERY np NIS na 15dni- Vista Manager ztuninguje nam system aby śmigał jak XP-warto też zainstalować od razu na początku czystego systemu SP1 oraz polski language który chodzi także pod Home Premium a nie jak to nie którzy twierdzą że tylko pod ultimate-trzeba poszperać w necie ale ja daję 100% że to działa :)) pozdrawiam