Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

HP Photosmart 2610 - blokada karetki

baczi 03 Wrz 2008 20:14 6075 5
  • #1 03 Wrz 2008 20:14
    baczi
    Poziom 2  

Witam
    mam problem z drukareczką hp photosmart 2610, a dokładnie z blokującą się karetką. Zaraz po włączeniu chce drukować stronę wyrównania i wyskakuje Błąd: blokada karetki, proszę otworzyć drzwiczki, wyjąć blokadę i wcisnąć ok. gdzieś znalazłem ze to może być wina wciętego papieru, lub jakiegoś innego farfocla, więc rozebrałem ją, wyczyściłem, zwłaszcza szynę i to na błysk, delikatnie przesmarowałem i dalej jest to samo... macie jakieś pomysły czego to może być wina?? i co z tym zrobić??

0 5
  • #2 03 Wrz 2008 22:25
    endriuf
    Spec od drukarek

Pewnie uszkodzone sprzęgiełko po prawej stronie. Czesto też pomaga przesmarowanie go, żeby karetka nie blokowała się na nim.

0
  • #3 04 Wrz 2008 00:20
    konmaj
    Spec od drukarek

Wydaje mi się, że ten model nie ma sprzęgiełka - mechanika jest tutaj solidniejsza, podobna do tej z serii Deskjet 9xx. Możliwe, że blokadę karetki powoduje zabrudzona stacja serwisowa po prawej stronie - czy też została wyczyszczona? I czy pasek enkodera jest czysty?

0
  • #4 04 Wrz 2008 08:14
    endriuf
    Spec od drukarek

Faktycznie. Masz rację.

0
  • #5 05 Wrz 2008 09:30
    robak33
    Poziom 10  

Brudny strip enkoder lub mechanizm czyszczący. W najgorszym przypadku padnięta karetka lub silnik mech czyszczacego.Ale raczej to pierwsze.

0
  • #6 08 Wrz 2008 22:31
    baczi
    Poziom 2  

Dobra, jest, działa :)
    to jednak wina paska enkodera. dzięki za pomoc. Pozdrawiam

0