Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Klasy energetyczne

28 Lut 2004 22:45 3137 4
  • Poziom 10  
    Czy ktoś mógłby podać typowe zużycia energii dla klas zużycia energii ABC itd? Zamierzam wyposazyć w najbliższym czasie mieszkanie w nowy sprzęt AGD i dochodzę do wniosku że różnica w cenie zużytej energii między klasą A i B dla np. lodówki wynosi 60 PLN rocznie a różnica w koszcie zakupu to 200-300 zł. Czy ktoś może mnie poprawić jeśli się mylę? Bo mi się wydaje że jeżeli różnica zwraca się po 5 latach to nieopłaca mi się kupować klasy A
  • Poziom 16  
    Witam! Myślę że mylisz się co do kosztów,bo i różne są urządzenia oraz różne pobory energii,zasadą natomiast jest to iż urządzenia klasy A są droższe ale też lepszej jakości.Moja rada jezeli Cię stać kupuj A .Pozdrawiam.Grzesiek.
  • Poziom 21  
    Witaj

1) Wszystkie klasy energetyczne są robione w warunkach laboratoryjnych i w domu prawie nie uzyskasz takich wartości. Jednak przy klasie A będzie trochę lepiej niż przy B

2) Zwróć uwagę również na pozostałe literki przy pralce i zmywarce. Praktycznie nikt ich nie docenia a szkoda bo wiele mogą nam powiedzieć.

3) Przy niektórych sprzętach można zrezygnować z A na koszt B. Przykładem jest lodówka. Lepiej wziąć 2 agregatową z B niż 1 agregatową z A
  • Poziom 14  
    Witam,moglbys XAX objasnic dalej o co chodzi z tymi literkami na dalszych pozycjach
    dzieki i pozdrawiam
  • Poziom 21  
    Mógłbym :)

Pralki:
    Pierwsza - zużycie energii
    Druga – jakość prania
    Trzecia – jakoś wirowania

Zmywarki:
    Pierwsza - zużycie energii
    Druga – jakość mycia
    Trzecia – jakoś suszenia
    Niestety A w suszeniu jest obarczona dwoma wadami. Ceną i niektóre modele potrafią program mycia robić w około 2-3 godziny (zwykłe robią to w około 1,5 godziny)

Lodówki:
    Tylko jedno oznaczenie to zużycie energii.