Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Alarm Autoalarm Lampart S-01 i Domykanie szyb z pilota??

mla1 03 Wrz 2008 22:23 3554 6
  • #1 03 Wrz 2008 22:23
    mla1
    Poziom 9  

Witam
    W moim nowo kupionym samochodzie posiadam Alarm marki Lampart S-01 albo P albo S wydaje mi się że S-01S gdyż gdzieś wyczytałem że ten z S-ką jest wersją specjalną posiadającą czujniki ultra dźwiękowe, które w swoim samochodzie mam:) W instrukcji a w zasadzie w książęce przypominającą instrukcje mam taki punkt: sterowanie zamkiem centralnym i domykaniem szyb. Wydaje mi się że skoro jest to wersja specjalna a nie podstawowa powinienem to mieć. Mam pilot na którym są 4 guziki. 2 z nich służą do otwierania i zamykania a pozostałe dwa są bezużyteczne. Istnieje jakaś możliwość ich zaprogramowania do tych szyb?? Jak to zrobić? Może ktoś już się z czymś takim spotkał i jest mi w stanie pomóc:/

0 6
  • #2 03 Wrz 2008 22:36
    Lutek49
    Poziom 36  

Również mam pilota z 4 przyciskami. Domykanie szyb jest realizowane podczas zamykania centralnego zamka (czerwonym przyciskiem z piktogramem zamkniętej kłódki). Pozostałe przyciski wcale nie są bezużyteczne - mają dość dużo zastosowań:
    1. Bezgłośne uzbrajanie alarmu (nie pika syrena).
    2. Poszukiwanie auta na parkingu.
    3. Włączanie opcji panika.
    To najważniejsze a jest ich jeszcze kilka, chyba nie wszystko masz podłączone.

0
  • #3 03 Wrz 2008 22:36
    Jarek.b1
    Poziom 19  

Domykanie szyb jest to osobny moduł który podpina się do szyb i steruję się go poprzez alarm, wyjściem na którym przeważnie pojawia się plus lub minus przez 20 - 25 sekund w czasie gdy zamykasz auto - dajesz sygnał zamknij na pilocie. Dodatkowe przyciski są używane np do opcji szukania pojazdu na parkingi itp.

0
  • #4 03 Wrz 2008 23:04
    mla1
    Poziom 9  

U mnie działają tylko te dwa guziki:/ Jednym zamykam a drugim otwieram:/ I nie mam żadnych symboli na nim. Mam taką zasuwaną klapkę na tych guziczkach. A co do tych szyb to gdzieś czytałem że opcje w tym alarmie da się programować pilotem. Wie ktoś co z tym. Na elektrodzie znalazłem instrukcję i tam coś takiego pisze ale nie wiem czy jest tam ta opcja z szybami i jak ją zaprogramować:/
    A odnośnie jeszcze tego alarmu to mam takie pytanie: gdy chcę zamknąć samochód z pilota muszę czekać aż zgaśnie lampka która świeci na suficie:| Mam Skode Octavie i zanim ta lampka zgaśnie mija jakieś 20-30s. I nie chce mi się za bardzo czekać. Czy da się to jakoś zmienić żeby było szybciej... Jak to w ogóle jest powiązane z tym alarmem. Z góry dzięki

0
  • #5 17 Wrz 2008 22:36
    polonez58
    Poziom 11  

napisz dokładnie jaki to pojazd i rocznik. powiedz mi jeszcze czy czujniki są obwiązane drucikiem który służy do mocowania.czy pojazd posiada funkcję komfort. jeżeli centralka jest prawidłowo podłączona to powinien urchomić się od razu i zamknąć drzwi. jutro dam ci dalszą odpowiedż

0
  • #6 18 Wrz 2008 16:22
    mla1
    Poziom 9  

Już myślałem że nikt mi nie odpowie:| Samochód to Skoda Octavia 1,6 GLX z 1998r. Moduł komfortu posiada a co do tych czujników to nie mam pojęcia:| Nie wiesz może gdzie montują najczęściej takie centralki bo swojej nie umiem znaleźć:D Dzięki i pozdrawiam

0
  • #7 03 Gru 2008 17:54
    mla1
    Poziom 9  

Wszystkim dzięki za pomoc już wszystko wyjaśnione.

0