Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Neostrada- a laptop bezprzewodowo i NOKIA E51 -jaki router ?

03 Wrz 2008 23:44 2864 5
  • Poziom 15  
    Witam
    stoję przed małym problemem :) jaki zakupić router .
    I tak do domu internet dostarcza neostrada , chciał bym aby z tego jednego złącza mogły pracować dwa kompy stacjonarny podłączony do routera kablem i laptop który miał by działać bezprzewodowo ( laptop nowy nie dawno za kupiony ) więc wi-fi posiada . Kolejnym urządzeniem który miało by czasami skorzystać z łącza internetowego jest telefon komórkowy NOKIA E51 z tego co wiem ona może połączyć sie z routerem bezprzewodowo . Słyszałem że router musi mieć tam jakąś dodatkową funkcje ?
    Nie mam pojęcia jaki router zakupić ? Aby połaczenie z laptopem było szybkie i dobry zasięg miał ?
    Proszę o pomoc i z góry dziękuje
  • Admin grupy komputery
    W chwili obecnej posiadam Linksys WAG54G V.2 którego to nabyłem po tym jak uszkodzeniu uległ D-Link G624T podpięty do Neostrady . Ku mojemu zaskoczeniu Linksys - mimo że kupiłem go bardzo nie drogo i jako router rezerwowy - sprawuje się znakomicie , nie mam z nim w ogóle problemów , nie wiesza się , nie zrywa połączenia, WiFi ma wzorowe parametry. Polecam .

Niestety nie mam pojęcia co wymagane jest dla Nokia E51 - dowiedz się o tym więcej i dopisz do tematu - odpowiedzi zapewne padną .

Pozdrawiam .
  • Poziom 14  
    Witam, ja polecę asmaxa ar-904g, przerabiałem wiele routerów na swojej linii i tylko asmaxy nie rwały połączeń jak głupie (zaszumiona linia, 6mb i ciut za daleko od krosownicy)... linksysy, dlinki o tepsowych wynalazkach nie wspominając - wszystko rwało połączenia albo wogóle się synchronizować nie chciało a asmax dał radę. Ma porządny zasilacz i stabilnie chodzi od ponad roku (nie zdarzyła mu się nigdy zwiecha).
  • Poziom 1  
    Witam
    Tez mam w domu 2 kompy pc a drugi laptop niedawno zakupiony i chciałbym aby na laptopie mieć neta bezprzewodowo. posiadam neostradę 512 proszę o pomoc w wybraniu routera i jego konfiguracje.

Pozdrawiam.
  • Poziom 11  
    pierwsze słysze o jakiejś specjalnej funkcji routera koniecznej do obsługi E51 przez wi-fi.
    Mam linksysa, co prawda DSL (wrt54gl), podłączam się E51 do sieci bezprzewodowej bez żadnego problemu, nie musiałem też nic zmieniać w ustawieniach routera.