Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Eltax DVR-555HD szukam opinii

jarasnet 04 Wrz 2008 11:59 12326 45
  • #1 04 Wrz 2008 11:59
    jarasnet
    Poziom 11  

Witam,
    ostatnio pojawiły się na aukcjach nagrywarki hdd Eltax DVR-555HD w raczej atrakcyjnych cenach. Czy ktos miał jakiś doświadczenia z tym sprzętem, jeżeli tak to może się nimi podzieli!
    Pozdrawiam.

0 29
  • #3 14 Wrz 2008 08:03
    zawa1
    Poziom 2  

Witam
    Mam tą maszynkę i naprawdę jest bardzo dobra w porównaniu do manty.
    Pozdrawiam

0
  • #4 23 Wrz 2008 17:21
    waj_aj
    Poziom 10  

Witam,

Czy porty USB i DV w tym urządzeniu są tylko "jednokierunkowe" ?
    Tzn. Czy można także coś skopiować z nagrywarki poprzez te porty na zewnętrzny dysk / kamerę ?

Pozdrawiam.

0
  • #5 03 Paź 2008 14:41
    mariusz8422
    Poziom 12  

Mam wyrobioną opinie na temat tego sprzętu Eltax DVR-555HD sprzęt ten zakupiłem na allegro na początku tego roku
    moja opinia techniczna/testy:

sprzęt chodzi stabilnie nie zawiesza się mimo robienia wielu rzeczy na raz Mianowicie: 1nagrywanie materiału z TV 2Nagrywanie innego wcześniej nagranego materiału z dysku na DVD 3 i w czym czasie można spokojnie oglądać coś z HDD czy USB. Sprzęt dzień w dzień działa najczyściej w dzień przegrywa z podłączonego VIDEO wesela itp na DVD moje materiały i wszystkich sąsiadów .Wyszukuje wszystkie kanały z kablówki Odsługuje kamery DV można bezpośrednio zgrać materiał na HDD lub DVD
    Menu nie ma PL menu ale na szczęście jest EN
    urządzenia posiada dysk ATA można spokojnie wymienić na inny tak samo jest z nagrywarka DVD tez jest ATA. Poziom hałasu tego sprzętu jest zależny od HDD ja mam 160 WD i słychać tylko lekki szum 0 chrobotania
    Polecam bardzo nagrałem mnóstwo płyt i wszystko dział instrukcja zaleca DVD + R a - R tez wypali ale jakoś wole się słuchać instrukcji
    tu zamieszczam jak to wygląda od środka
    Link
    ja osobiście polecam

Dodano po 2 [minuty]:

waj_aj napisał:
    Witam,

Czy porty USB i DV w tym urządzeniu są tylko "jednokierunkowe" ?
    Tzn. Czy można także coś skopiować z nagrywarki poprzez te porty na zewnętrzny dysk / kamerę ?

Pozdrawiam.

nie można:
    USB tylko odczyt
    DV= Kamera--> DV

0
  • #6 05 Paź 2008 11:56
    jarasnet
    Poziom 11  

To juz druga korzystna dla tego sprzętu opinia z którą się spotkałem. A jak "sprawuje" się divx? Czy dostępne sa jakieś aktualizacje firmware?

0
  • #7 12 Paź 2008 22:09
    perico
    Poziom 10  

I udalo sie komus znalezc aktualizacje oprogramowania? Bo moja nagrywarka ma problem. Zawiesza sie, gubi audio podczas ogladania live, czasem niechce wystartowac. Myslalem ze to moze dysk ale wymienilem i dzieje sie to samo! Jest ktoś kto by mogl mi to naprawic?
    Pomozcie

0
  • #8 15 Paź 2008 13:59
    sombady
    Poziom 10  

Witam
    Mam pytanie czy jest możliwość zmiany dysku na 500 GB???

PATA (IDE/ATA) › 500GB i większe - w tej kategorii nie znalazłem większych, czyli 500GB. Jednak nie wiem czy dysk z kategorii: Serial ATA (SATA) będzie odpowiedni???

z góry dzięki za odpowiedź

0
  • #9 16 Paź 2008 15:30
    mariusz8422
    Poziom 12  

nie próbowałem aktualizować softu 1 niewiem gdzie on jest 2 czyta większość filmów.

bym dla pana sprawdził czy czyta dysk 500GB ale nie mam wiem ze 250 Daje sobie rade.
    P.S
    Eltax DVR-555HD ma tylko wewnętrzne 2 interfejsy ATA

0
  • #10 24 Paź 2008 12:25
    sombady
    Poziom 10  

Właśnie zakupiłem w/w sprzęt. Ogólnie wrażenie OK. Jednak jestem ciekaw czy jest możliwość zmiany softu na taki aby odtwarzał polskie znaki w plikach txt. do filmów w formacie divix ??? Tak w nawiasie mówiąc ten brak odtwarzania polskich znaków jest chyba jedynym minusem tego sprzętu.

dzięki za odp.
    pozdr.

0
  • #11 28 Paź 2008 21:22
    perico
    Poziom 10  

Będziesz musiał próbować aktualizacji softu od innego dostawcy. Też mam ten problem i w tej sprawie pisałem do firmy eltax www.eltax.com idostalem odpowiedź
    Hello
    Unfortunately we do not offer any software update for this product.
    Best Regards
    Kenneth Blindbaek

więc raczej nic z tego

0
  • #12 31 Paź 2008 08:29
    Ochre
    Poziom 2  

Czyli rozumiem, że podczas oglądania filmu z polskimi napisami zamiast ą,ę itd pojawiać się będą jakieś "krzaki" ??

0
  • #13 31 Paź 2008 22:36
    perico
    Poziom 10  

Tak! A dokładnie kwadraciki. Kiedyś czytale o takim programie który zmienia tekst z polska czcionką na wersje bez ogonków a więc ą na a , ń na n itd. Trzeba wtedy przerobić napisy do danego filmu, Bez ogonków będzie lepiej czytelny niż kwadraciki. Należy poszukać na goglach

0
  • #14 02 Lis 2008 21:07
    mariusz8422
    Poziom 12  

soft gdzieś musi być ale też nie znalazłem wiem ,że są różne wersje ponieważ posiadam 2 takie rekordery DVR-555HD i sofcik mają nieco inny tył obudowy też napisze rozniecę

1 zakupiony na allegro od Maras82
    nie ma otworu na wentylator mimo tego ,że jest on wewnątrz zamontowany
    i jak klikam HDD to każdy z nagranych materiałów jest w poglądzie ruchomy
    grzeje się

2 zakupiony na allegro od allmedia_pl
    ma otwór na wentylator dzięki temu nie grzeje się
    jak klikam HDD to każdy z nagranych materiałów jest w poglądzie jako obrazek i mam opcje zmiany tego obrazka z wybranego miejsca z filmu

jak by ktoś znalazł jakiś sfocik to poproszę na @ lub linka.
    p.s testu czytania filmów nie robiłem.

0
  • #15 02 Lis 2008 21:28
    perico
    Poziom 10  

moze zapytasz uzytkownika allegro allmedia_pl, bo na jego aukcjach pisze ze "możliwa aktualizacja oprogramowania" .

0
  • #16 12 Lis 2008 22:54
    mariusz8422
    Poziom 12  

perico napisał:
    moze zapytasz uzytkownika allegro allmedia_pl, bo na jego aukcjach pisze ze "możliwa aktualizacja oprogramowania" .

dokładnie tak jest napisane na aukcji jednak to pewnie pic na wodę z ich strony gość mi odpisał ,że posiadam już najnowsza wersje co oczywiste nie jest prawdą bo sprzęt ma wgrany soft z 08 27 2005 Build0050 ( zakupiony na allegro od allmedia_pl). Tak ,że z ich strony pomocy nie ma i gość nie ma kompetencji aby z nim o tym rozmawiać i jest nie miły . Ma nowe konto na allegro o loginie eltax_shop

Dodano po 18 [minuty]:

aby sprawdzić jakie oprogramowanie / Firmware
    nacisnąć:
    Setup
    3
    2
    1
    Add/Clear

tu przedstawię monity z dwóch moich rekorderów
    Firmware Information
    Mpeg Chip: LSI 8652
    Mpeg F/W: Build0050.19
    Loader F/W: V6JDEC03
    FrontPanel Ver: f014
    Macrovision: off
    Current Region Code: 0
    Default Password: 3308
    Date: Feb 21 2006

Dodaje iż ten rekorder w zasadzie czyta wszystkie filmy jeśli chodzi o Text to nie ma ĄĘŁŻŹ itp są kwadraciki . ten rekorder zakupiony na allegro od Maras82

rekorder od zakupiony na allegro od allmedia_pl lub eltax_shop

Firmware Information
    Mpeg Chip: LSI 8652
    Mpeg F/W: Build0050
    Loader F/W: 4322
    Macrovision: on
    Current Region Code: 0
    Default Password: 3308
    Date: Aug 27 2005

Dodano po 15 [minuty]:

kolejne zwiedzanie rekordera od środka doprowadziło mnie do prywatnej opinii, ze w zasadzie kilka różnych modeli typów rekorder-ów działają na tym samym chipie LSI 8652 i trzeba szukać softu pod model DVR-555HD , lub to co jest napisane na płycie głównej Model PVR.1000PCB

pilnie poszukuje nowszego softu od Aug 27 2005 ( tu nie działa sporo filmów w Divx-ie
    Eltax DVR-555HD szukam opinii

proszę o linka do softu jak znajdziecie a jak przetestowaliście to tez poproszę o opis

0
  • #17 22 Lis 2008 23:41
    Pruslaw
    Poziom 9  

Witam.
    Miałem niedawno urodziny i stałem się posiadaczem nagrywarki DVD ELTAX DVR-555 HD160GB.
    Nie posiadam żadnej instrukcji obsługi może wie ktoś jak rozwiązać moje problemy
    1. jak skopiować film z płyty lub USB na dysk nagrywarki
    2. gdy nagrywam film z dysku na płytę mogę tę płytę odtwarzać tylko w niniejszej nagrywarce. Gdy wkładam ją do laptopa czy PC czyta ją jako czystą. co zrobić bym mógł odtwarzać te płyty w innych napędach?? bardzo proszę o pomoc i z góry dfziękuję.

0
  • #18 23 Lis 2008 19:33
    mariusz8422
    Poziom 12  

1 nie ma takiej możliwości
    2 jak nagrasz film lub filmy na płytę dvd oczywiście DVD+ klikasz menu aby wejść w menu płyty klikasz przycisk w górę i pojawia się menu techniczne tej płyty i klikasz finalizacje dysku. wtedy będzie działać wszędzie instrukcje masz tu http://instrukcje.elektroda.pl/

0
  • #19 13 Gru 2008 16:44
    voyager00
    Poziom 2  

mariusz8422 napisał:
    1 nie ma takiej możliwości
    2 jak nagrasz film lub filmy na płytę dvd oczywiście DVD+ klikasz menu aby wejść w menu płyty klikasz przycisk w górę i pojawia się menu techniczne tej płyty i klikasz finalizacje dysku. wtedy będzie działać wszędzie instrukcje masz tu http://instrukcje.elektroda.pl/

Próbowałem ściągnąć instrukcję w Pl niestety przy rozpakowywaniu zawsze pokazuje błędy i nie daje się rozpakować. Jeżeli ktoś ma wersję polską to proszę o przesłanie na adres: voyager00(malpa)tlen.pl

0
  • #20 17 Gru 2008 11:03
    AdamK1
    Poziom 9  

Witam !
    Czy może ktoś z użytkowników DVR-555HD sprawdzić czy ta nagrywarka na 100% ma NICAM ? Dziękuję

0
  • #21 17 Sty 2009 18:18
    zawa1
    Poziom 2  

Płytki DVD-R też bez problemu wypala i zamyka na nich sesję :)

0
  • #22 26 Sty 2009 14:29
    polonea
    Poziom 9  

Witam prosil bym o instrukcje do tej nagrywarki w jezyku polskim bo z wyszukiwarki nie morzna rozpakowac bo jest plik uszkodzony i sie nie da rozpakowac dziekuje i pozdrawiam

0
  • #23 03 Lut 2009 14:10
    pio400
    Poziom 11  

Znalazłem coś takiego

ELTAX DVR 555HD
    to be identically constructed is with =>

Packard Bell HONOUR 2080
    Packard Bell EHD 2001
    Yamakawa 645
    Xoro HVR 5500
    Polar iodine DRM-2001G
    Coby DVR-R1100
    Denver DHD 161
    Tangent DVR 500

0
  • #24 05 Mar 2009 22:51
    wojkor
    Poziom 13  

Również kupiłem tą nagrywarkę parę miesięcy temu i do wczoraj wszystko było ok. nie licząc oczywiście zwiech raz na jakis czas. Mianowicie wczoraj powiesiła się ponownie, ale niestety na amen... wyłączenie wtyczki i ponowne załączenie nie pomogło. Nagrywarka jest martwa, chodzi tylko cały czas wentylator, nic poza nim. Wszystkie napięcia na zasilaczu są prawidłowe. Czyżby śmietnik?

0
  • #25 06 Mar 2009 00:13
    oku
    Poziom 2  

Witam - kupiłem i jest OK, chociaż ze 2 razy niestety się powiesił (na szczęście nie przy nagrywaniu) Poza tym szybkość wypalania płyt wyższa niż w jednym droższym markowym sprzęcie, z którym mogłem porównać (tam chyba kompresja do mpg2 przy wypalaniu, tu już przy nagrywaniu!)

Mam za to problem z DV - czy komuś udało się uzyskać nagranie z kamery złączem DV? Jak dokładnie postępować? Mnie udało się tylko, naciskając kolejno "monitor" na pilocie, zobaczyć "source DV, no signal" - obojętnie co w tym czasie robiła kamera.

Jednocześnie ta sama kamera świetnie komunikuje się "po DV" kartą firewire w PC (ale inny kabel - na karcie duże złącze)

Dodano po 7 [minuty]:

Dla zainteresowanych - jeszcze jedna wersja softu - podaję tylko różnice:

Mpeg F/W: Build0050.9
    Loader F/W: 4303
    Date: Oct 11 2005

0
  • #27 17 Mar 2009 17:27
    V_H
    Poziom 2  

Witam! Kupiełem Eltax DVR 555 hD w allmedia w eltax_shop (allegro). Pilot działa z odległości max. 2 metry od urządzenia - a Sprzedawca twierdzi że tak powinno być, i że "sama ogląda tv z takiej odległości", nawet nie chce się rozmawiać z kimś takim. Czy są jakieś zapisy w INSTRUKCJI czy jakaś norma - jaka powinna być min. strefa działania pilota?

0
  • #28 17 Mar 2009 17:35
    wojkor
    Poziom 13  

Niestety po mojej nagrywarce został tylko dysk. Nie polecam tego sprzętu.
    Nie ma menu po polsku.
    Co do zasięgu pilota...nie sprawdzałem, ale z odległości ok. 3 metrów działał bez problemu, nawet celując w przeciwną ścianę.

0
  • #29 17 Mar 2009 17:52
    V_H
    Poziom 2  

Do "wojkor":

Czyli, może to być wada pilota? A może został Ci też pilot - odkupiłbym, może to wada pilota, a nie mam czasu i ceirpliwosci rozmawiać z etax_shop - bardzo negatywne emocje...

0
  • #30 17 Mar 2009 17:58
    wojkor
    Poziom 13  

Nie wiem, czy wada pilota, może słabe baterie? :-)
    Pilota mogę odstąpić, nie jest mi potrzebny, jak coś to na priv.

0