Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

thomson 21dx25e - zablokowana głośność na max.

Johan24 04 Sep 2008 14:04 1600 2
    Johan24
    Level 10  
    Witam, właśnie teraz przy próbie załączenia telewizora poderwał mnie na nogi maksymalnie "odkręcona" głośność. Początkowo myślałem, że to wina pilota - np. zablokował się klawisz. OK. wyłączyłem TV przez POWER, wyciągnąłem baterie z pilota i spróbowałem uruchomić TV z przycisków na panelu czołowym. Niestety TV nie reaguje. Mam podpięte pod obydwa gniazda EURO magnetowid i DVD. OK. Wyciągam kable z gniazd - pomyślałem, że może któryś z tych sprzętu poblokował TV. Niestety znowu nic. Wreszcie wpinam z powrotem kable EURO i uruchamiam płytę DVD. OK. TV ruszył! Jednak z głosem na max. OK. teraz próbuję zmieniać kanały na pilocie - OK. działa! Jednak nadal dźwięk na max. Udało mi się jedynie z pilota wcisnąć MUTE. Ufff... cisza. Teraz naciskam VOLUME "-" na pilocie, a na OSD żółta kreska nie chce zejść niżej. Widać nawet jak 1 czy 2 kreski opada, ale po ułamku sekundy znowu podkręca na max. Zastanawiam się czy to np. wina zablokowanego klawisza VOLUME "+" na panelu czołowym czy jakaś awaria elektroniki... Czy możecie mnie naprowadzić? Acha! Uruchomiłem TV w trybie serwisowym - jednak tam nie było żadnych "resetów" ustawień dźwięku.

Pozdrawiam,
    Johan
  • Helpful post
    CHACA
    Level 43  
    Chassis ICC17 do wpisania w wyszukiwarkę. Prawdopodobna przyczyna to klawiatura lokalna.
    Johan24
    Level 10  
    _OBCY_ wrote:
    Chassis ICC17 do wpisania w wyszukiwarkę. Prawdopodobna przyczyna to klawiatura lokalna.

Tak! Wymiana klawiatury pomogła!

Wątek zakończony - dziękuję.
    Johan