Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kuchenka mikrofalowa LG MS1922ET - nie podgrzewa

osdazee 04 Wrz 2008 14:53 2294 6
  • #1 04 Wrz 2008 14:53
    osdazee
    Poziom 9  

Kupiłem mikrofalówke LG (powystawową) ktora miała byc w 100 % sprawna... podłączylem do prądu położyłem 2 parówki na talerzu ustawiłem na rozmrazanie odpowiedni do masy czas i właczyłem.... Wyszły takie jak były czyli twarde... Mikrofalówka ogolnie chodzi swiatło świeci szumi i co jakiś czas cos jakby się załączało (tak zgrzytnie i zaczyna głośniej chodzic) i wyłączalo a z jedzeniem nic się nie dzieje... Jako że się na tym nie znam to pytam się co może z tym być bo moze wyjdzie mnie taniej niz odsyłanie kolesiowi tego zeby naprawił... z góry dziekuje za odpowiedzi

0 6
  • #2 04 Wrz 2008 23:01
    gzyms68
    Poziom 18  

Mialem to samo okazal się bezpiecznik taki duży w obudowie

0
  • #3 18 Wrz 2008 14:07
    osdazee
    Poziom 9  

nie bardzo się orientuję... czy ktoś dałby mi namiary o jaki bezpiecznik chodzi (jak on wyglada i gdzie go mogę kupic) bo nie chce zepsuc do konca

0
  • #4 18 Wrz 2008 20:28
    cezet
    VIP Zasłużony dla elektroda

Bezpiecznik w plastikowej oprawie na przewodzie wys. napięcia. NIE ZAłąCZAJ BEZ ZOłOżONEJ OBUDOWY !!!!

0
  • #5 09 Mar 2015 09:55
    piwex69
    Poziom 9  

Witam,
    Mam podobną kuchenkę LH serii MH i wczoraj przestała grzać mikrofalami, identycznie jak w głównym temacie.

Od razu znalazłem ten bezpiecznik w obudowie plastykowej, w obwodzie wysokiego napięcia, ma napis L700mA 5kV, jest wpięty pomiędzy wtórne uzwojenie transformatora WN a kondensator WN.

I jest przepalony. Czy mogę tam wsadzić dowolny bezpiecznik rurkowy na prąd 0,7 A i maks napięcie 5kV? To znaczy czy ten "L" na nalepce obudowy coś znaczy, jakąś charakterystykę zwłoczną itd?
    Bo na samym bezpieczniku rurkowym jest tylko napisane 0,7A 5kV, nic więcej.

Pomożecie...?

1
  • #7 09 Mar 2015 11:05
    piwex69
    Poziom 9  

Dzięki,
    Już zamówiłem, kompletny z obudową.

W sumie to jest tam pewnie z tysiąc woltów, więc jednak poczekam na bezpiecznik zamiast pakować tam coś zastępczego znalezionego w szufladzie.

Ciekawe czy to pomoże i nie przepali od razu nowego...

0