Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

moduł laserowy i modulacja

sylwekburza 04 Wrz 2008 17:09 1682 3
  • #1 04 Wrz 2008 17:09
    sylwekburza
    Poziom 14  

witam

potrzebuję modulować moc optyczną diody laserowej. na forum znalazłem układ drivera, który to umożliwia. Moje pytanie dotyczy modułu laserowego, z tego co się orientuję to posiada on już wbudowany driver. czy można modulować moc optyczną takiego modułu?? czy jest to raczej nie możliwe??pozdrawiam

0 3
  • #2 04 Wrz 2008 20:13
    zal_pl
    Poziom 12  

Jeżeli ten driver ma wbudowany potencjometr montażowy, to można regulować moc diody laserowej (im mniejsza rezystancja, tym większa moc diody laserowej). Jeżeli nie ma potencjometru, to też można tego dokonać, dorabiając do drivera potencjometr montażowy, usuwając odpowiedni rezystor (odlutuj po kolei rezystory oraz posprawdzaj miernikiem po kolei miejsca, w którym były przylutowane rezystory, uwzględniając napięcie i natężenie prądu; porównaj z napięciem i natężeniem, podanym na ten driver).

Pozdrawiam.

0
  • #3 04 Wrz 2008 22:38
    sylwekburza
    Poziom 14  

dzięki za odpowiedź, bardziej chodziło mi o to czy można modulować moc optyczną diody przy pomocy zewnętrznego drivera??

0
  • #4 05 Wrz 2008 14:57
    c4r0
    Poziom 36  

Może tak, a może nie, zależy co to za driver jest w środku. Jest też kwestia jaką modulację chcesz zastosować - analogową czy pwm? Jeśli twój moduł ma tylko wyprowadzenie do zasilania i chcesz modulować analogowo prąd diody to prawdopodobnie możesz po prostu podłączyć swój moduł do zewnętrznego drivera ze stabilizacją prądu tak jak byś podłączał samą diodę laserową. Będzie to działać, ale przez ten wbudowany driver moc będzie się zmieniać z opóźnieniem i nie wiadomo czy do Twojego zastosowania będzie nadążać. Napisz najlepiej co to za moduł i wszystko co o nim wiesz oraz do czego ma być wykorzystany i jak szybkiej modulacji potrzebujesz.

0