Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Reset CHIP-a zliczającego Samsung CLP 510

05 Sep 2008 00:27 21998 24
  • Level 10  
    Poszperałem trochę w necie i znalazłem jak zresetować Chipa zliczającego w drukarce SAMSUNG CLP-510. Instrukcje i program znalazłem na stronie http://www.dunfield.com/clp510/ (w języku angielskim). W załączniku dołączam te programy + wsady zgrane z nowych CHIPów. Wystarczy teraz podpiąć kartridż do komputera tak jak na rysunku w załączniku i zaprogramować CHIP programem ssebr wgrywając odpowiedni wsad. Trwa to ok 2s. +przygotowanie kabla. Jeden problem, programator działa tylko pod systemem win98,win ME, DOS. Testowałem wszystko pod win ME.:D Warto dodać, że w można programować wszystkie chipy oparte na układach 24Cxx. Jeśli ci pomogłem napisz.
    Attachments:
  • Level 13  
    witam, a czy jest jakiś sposób na zresetowanie chipa w Samsung SCX-4200?
  • Level 19  
    a czy ktoś wie jak oszukać chip w samsung clp-300 lub 310
  • Level 17  
    Witam. A czy te chipy resetują również stan bębna i innych elementów drukarek? Np. kolorowe tonery są na 1000 stron czy po minięciu tego 1000 automatycznie drukarka przestanie drukować, nawet jeśli zostanie toner?
  • Level 1  
    Witam. Mam pytanie odnośnie regeneracji tonerów (kartridży) do Samasung CLP 510. Może ktoś wie jaka może być przyczyna ,że drukarka nie wykrywa tonera Magenta nawet po wymianie chipa na nowy .Zasypany jest też nowym proszkiem,dobrej jakości. Czy może być taka sytuacja że proszek się skończył a chip jest jeszcze dobry? Pozdrawiam.
  • Level 13  
    a dlaczego do CLP-315 jest tylko jeden wsad ?? czy chipy w tej drukarce sa takie same ??
  • Level 2  
    Quote:
    Witam. A czy te chipy resetują również stan bębna i innych elementów drukarek?

Niektóre tak - niektóre tylko na toner.

Quote:
    Np. kolorowe tonery są na 1000 stron czy po minięciu tego 1000 automatycznie drukarka przestanie drukować, nawet jeśli zostanie toner?

Toneru w środku jest jeszcze sporo. Dlatego samsung wprowadził pseudo ekologiczną, zakłamaną i CSR-owską akcję darmowego kuriera który przyjedzie po twoje "zużyte" cartridge.
    Ale nie pamiętam czy da się drukować czy nie - to chyba zależy czy cartridge ma chip czy nie - jak nie to można... ale poczytaj tu
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1093978-60.html
  • Level 13  
    Mam pytanie czy można skasować licznik w CLP-315 jednorazowo bez wlutowywania chipa ??
  • Level 10  
    Niestety nie da się tego zrobić jednorazowo. Wynika to z zastosowanej technologi samsunga ( firma musi zarabiać :) ).
    Dla zainteresowanych
    Link
  • Level 1  
    Witam, Czy ktos w lodzi zajmuje sie instalowaniem tego chipa wiecznego w samsungu CLP 315 (produkcja czerwiec 2009). wole sie za to samemu nie zabierac :) Prosze o informacje.
  • Level 13  
    Na jaką wydajność są zbackup'owane wsady 2.000 czy 5.000 a może jeszcze inną ?
  • Level 10  
    Na 3000 kolor a czarny na 5000. Ja wgrywałem czarny do wszystkich i też działało, różnica jest w budowie chipa a nie we wsadzie.
  • Level 13  
    Jakim cudem jak low yeld jest na 2000kolor/3000black a high yeld na 5000/7000 ? :)
  • Level 10  
    CPU_COLLECTOR
    Sprawa wygląda tak:
    - low yield (niska wydajność ilości stron => lepsza jakość druku )
    - hight yield (wysoka wydajność stron => gorsza jakość wydruku ).
    Drukarka zużywa mniej toneru na jedna stronę druku,ale odbywa się to kosztem jakości . Tak właśnie powstał ten cud :)
  • Level 13  
    No ciekawe że Samsung sprzedaje tonery na 2000 tyś stron i na 5000 tyś gdzie w środku wg. Ciebie jest ta sama ilość proszku tylko jest tak zaprogramowana by na mniejszych lepiej drukować a na wydajniejszych mniej zużywać proszku. Dla mnie to kompletna bzdura.
  • Level 10  
    Idiotyczna kampania i kompletna bzdura Samasuga , ale chwyt marketingowy działa w większości przypadków,szczególnie jeśli drukarka jest używana w firmie i serwisowana przez serwis zewnętrzny. Oprogramowanie wielu drukarek to jedna wilka ściema. Wydajność kontra jakość jest zawsze tak ustawiona,ze toner zawsze zostaje w pojemniku . Wtedy serwis wymienia całe pojemniki na pełne, czasami dosypuje się ( zależy od producenta i warunków gwarancji ). Zawsze pozostały toner jest zsypywany przez serwis lub producenta i sprzedawany ponownie . Prosty przykład w tuszówkach pseudo kampanii to blokowanie cartridge po ich opróżnieniu przed ponownym samodzielnym napełnieniem.
  • Level 11  
    A ma ktoś może zresetowane zawartości tych eepromów od clp 510 ale w takiej postaci żeby dało się je wrzucić ponyprogiem lub funprogiem?
  • Level 14  
    Kasowałem Transfer Belt w CLP-510. W eepromie 24C04, jaki jest w zespole skasowałem dwie komórki: 8A i 8B (hex) do wartości 00. W pobliskich komórkach są głównie FF, 88 i 89 (hex) były wartości 00, zaś 8A i 8B (hex) jakieś duże wartości rzędu C0 (w jednym eepromie CD i AC, w innym C3 i DE) i to musiał być licznik Transfer Belt.
  • Level 16  
    Do wszystkich drukarek jest wieczysty chip po usb - zapytaj konkretnie na pw to Ci powiem co i jak :P
  • Level 10  
    a czy istnieje jakiś uniwersalny programator do chipów i co sądzicie o blueera chip resetter
  • Level 16  
    Wg. mnie najlepszy uniwersalny programator:
    http://igoruha.org/at88resetter.php
    jest on do większości chipów samsunga i nie tylko. Trzeba pisać do nich po angielsku- generalnie fajnie to działa, jest możliwość także programowania po debug.