Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zasmrodziłam pralkę - proszę o rady, co z tym fantem zrobić?

pepola2006 05 Wrz 2008 07:50 2953 7
  • #1 05 Wrz 2008 07:50
    pepola2006
    Poziom 2  

ratujcie, bo sama nie daję rady :(
    Wczoraj moje dziecię przyniosło z wizyty u koleżanki ukochanego pluszaka pieska umazanego jakimś klejem łokropicznym... . Usiłowałam zmyć świństwo z maskotki mydłem, proszkiem... i coś podkusiło mój durnowaty łeb do sięgnięcia po... HG odplamiacz do terakoty, klinkieru. Wyczytałam, że usuwa oleje, smary i tłuszcze - no to potraktowałam maskotkę tym czymś. Wprawdzie plusz to nie klinkier, ale... . Cholera - nie zeszło a cuchnęło, że hej. No więc zrobiłam kolejne mega GŁUPSTWO :(((((( Pluszaka wrzuciłam do pralki... i zaczęły się schody... . Pralka cuchnie przeraźliwie!!! Zapach wgryzł się wszędzie. Prałam już pięć razy i wszystko cuchnie chemią. Wkładam swój głupi łeb do bębna i czuję, że najwięcej śmierdzi gumowa uszczelka - kołnierz bębna. Potworne. Jak pralka pierze - śmierdzi w całym pomieszczeniu. Oczywiście śmierdzi całe pranie - wszystkie rzeczy. Już teraz piorę PUSTĄ, bo każdy ciuch będzie chyba do wyrzucenia :( Jest jakiś sposób, żeby pozbyć się tego zapachu????????? Czy nie ma szans i pralka do wyrzucenia????? Mam ochotę urwać sobie głowę ze złości... . RADŹCIE proszę!!!!!!

0 7
  • #2 05 Wrz 2008 08:10
    lord_blaha
    Poziom 33  

Wątpię żeby samo odplamiacz tak cuchnął. Co było w środku maskotki? Pewnie zareagowało z chemią...

0
  • #3 05 Wrz 2008 08:12
    Maly
    Poziom 28  

Jeśli pranie z gotowaniem nie pomaga razem z jakimiś wybielaczami, to może z czasem się zapach "wywącha", to w końcu jakaś chemia, która musi się wymyć lub po prostu skończyć :)

0
  • #4 05 Wrz 2008 08:15
    lord_blaha
    Poziom 33  

Koleżanko, przeczytaj jeszcze co siedzi w tym HG i napisz tutaj... Jeżeli jakiś fajny węglowodór to mógł sobie poreagować np. ze styropianem (jeżeli tym wypełniona jest zabawka)... Pewnie stworzył się jakiś śmierdzący ester- jeżeli dojdziemy jaki, łatwiej będzie go usunąć.

0
  • #5 05 Wrz 2008 08:28
    pepola2006
    Poziom 2  

Ten odplamiacz jest firmy HAGESAN. Odpisuję z informacji na butelce: Zawiera: anionowe i niejonowe środki powierzchniowo czynne < 5% oraz węglowodory aromatyczne > 30%
    Pluszak nie wiem czym był wypełniony...??? Czymś mięciutkim... .
    Radźcie proszę!!! Co w takim razie wlać do pralki - jest jakiś neutralizator??? Niech to szlag trafi!!!

0
  • #6 05 Wrz 2008 08:37
    lord_blaha
    Poziom 33  

Eh, sam znalazłem skład: http://www.hgpolska.pl/images/stories/karty_produktow/166050129.pdf

pepola2006 napisał:
    Pluszak nie wiem czym był wypełniony...??? Czymś mięciutkim...

Super. To zastosuj żółty środek żeby usunąć smród.... Zrozum, to jest istotna informacja- czy to był styropian czy jakaś wełna? Musisz tam jakoś zajrzeć...

0
  • #7 05 Wrz 2008 10:39
    pepola2006
    Poziom 2  

Jaki żółty środek??? Napisz proszę! Rozprułam pieska - nie ma tam styropianu a białe kłębki czegoś miękkiego jak sztuczna a'la wełna.

Dodano po 1 [godziny] 44 [minuty]:

Lordzie blaho :))) Gdzie jesteś? Zdradź tajemnicę tego żółtego antidotum, bo zginę w smrodzie...!

0
  • #8 05 Wrz 2008 12:38
    robokop
    Moderator Samochody

Zastaw pralkę otwartą i dobrze wietrz łazienkę, po kilku dniach zapach powinien osłabnąć. Do czyszczenia /neutralizacji smrodów i innych czasami używa się wodnego roztworu sody oczyszczonej, czyli tej zwykłej kuchennej.

0