Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zasmrodziłam pralkę - proszę o rady, co z tym fantem zrobić?

05 Wrz 2008 07:50 3034 7
 • Poziom 2  
  ratujcie, bo sama nie daję rady :(
  Wczoraj moje dziecię przyniosło z wizyty u koleżanki ukochanego pluszaka pieska umazanego jakimś klejem łokropicznym... . Usiłowałam zmyć świństwo z maskotki mydłem, proszkiem... i coś podkusiło mój durnowaty łeb do sięgnięcia po... HG odplamiacz do terakoty, klinkieru. Wyczytałam, że usuwa oleje, smary i tłuszcze - no to potraktowałam maskotkę tym czymś. Wprawdzie plusz to nie klinkier, ale... . Cholera - nie zeszło a cuchnęło, że hej. No więc zrobiłam kolejne mega GŁUPSTWO :(((((( Pluszaka wrzuciłam do pralki... i zaczęły się schody... . Pralka cuchnie przeraźliwie!!! Zapach wgryzł się wszędzie. Prałam już pięć razy i wszystko cuchnie chemią. Wkładam swój głupi łeb do bębna i czuję, że najwięcej śmierdzi gumowa uszczelka - kołnierz bębna. Potworne. Jak pralka pierze - śmierdzi w całym pomieszczeniu. Oczywiście śmierdzi całe pranie - wszystkie rzeczy. Już teraz piorę PUSTĄ, bo każdy ciuch będzie chyba do wyrzucenia :( Jest jakiś sposób, żeby pozbyć się tego zapachu????????? Czy nie ma szans i pralka do wyrzucenia????? Mam ochotę urwać sobie głowę ze złości... . RADŹCIE proszę!!!!!!
 • Poziom 33  
  Wątpię żeby samo odplamiacz tak cuchnął. Co było w środku maskotki? Pewnie zareagowało z chemią...
 • Poziom 29  
  Jeśli pranie z gotowaniem nie pomaga razem z jakimiś wybielaczami, to może z czasem się zapach "wywącha", to w końcu jakaś chemia, która musi się wymyć lub po prostu skończyć :)
 • Poziom 33  
  Koleżanko, przeczytaj jeszcze co siedzi w tym HG i napisz tutaj... Jeżeli jakiś fajny węglowodór to mógł sobie poreagować np. ze styropianem (jeżeli tym wypełniona jest zabawka)... Pewnie stworzył się jakiś śmierdzący ester- jeżeli dojdziemy jaki, łatwiej będzie go usunąć.
 • Poziom 2  
  Ten odplamiacz jest firmy HAGESAN. Odpisuję z informacji na butelce: Zawiera: anionowe i niejonowe środki powierzchniowo czynne < 5% oraz węglowodory aromatyczne > 30%
  Pluszak nie wiem czym był wypełniony...??? Czymś mięciutkim... .
  Radźcie proszę!!! Co w takim razie wlać do pralki - jest jakiś neutralizator??? Niech to szlag trafi!!!
 • Poziom 2  
  Jaki żółty środek??? Napisz proszę! Rozprułam pieska - nie ma tam styropianu a białe kłębki czegoś miękkiego jak sztuczna a'la wełna.

  Dodano po 1 [godziny] 44 [minuty]:

  Lordzie blaho :))) Gdzie jesteś? Zdradź tajemnicę tego żółtego antidotum, bo zginę w smrodzie...!
 • Moderator Samochody
  Zastaw pralkę otwartą i dobrze wietrz łazienkę, po kilku dniach zapach powinien osłabnąć. Do czyszczenia /neutralizacji smrodów i innych czasami używa się wodnego roztworu sody oczyszczonej, czyli tej zwykłej kuchennej.