Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Citroen Xsara - co naprawić po 80 tys. km

raker 29 Lut 2004 12:44 3260 3
  • #1 29 Lut 2004 12:44
    raker
    Poziom 17  

Witam, mam pytanie - ponieważ moja Xsara przejechała już 80 000 km, chciałbym was zapytać co w niej naprawiać (chodzi mi szczególnie o tylną belkę - poduszki, łożyska, amortyzatory etc).
    Nie chcę na razie korzystać z pomocy ASO, bo podejżewam że skóre ze mnie zedrą.
    Jeżeli ktoś miał do czynienienia z Citroenami albo Peugeotami to na pewno wie, co wartoby już wymienić przy takim przebiegu.

Jeszcze pytanie troche innej kategorii - chodzi mi o to, że ta Xsara ma twarde sprzęgło. Powiedzcie mi, po ile tys. km linka sprzęgła mogła się poprosty wyeksploatować. Mam wrażenie, że sprzęgło "bieże" tylko w jednym punkcie, a nie na całej długości, przez co dla nie wprawionych płynne ruszenie wymaga wprawy. Jak z tym sprzęgłem powinno być??

Pomóżcie !!!

0 3
  • #2 01 Mar 2004 15:21
    Kazik golden-hand
    Poziom 11  

djagnoza tylnej belki jest prosta jak koła tracą kąty ( rozchodzą się na boki ) to już czas na łożyska belki, kąplet naprawczy do belki to 150 zł ale sam tego nie rozbierzesz bo widziałem ile przy tym roboty, czasem w Poznaniu warto kupic cala belke w 405 jest ta sama i w picasso
    co do sprzegla sprawdz czy podciagniecie linki cos da jak nie to moze byc docisk sprzedla chociaz powinno wytrzymac 160 tys., czas na pasek rozrzadu i silenzbloki z przodu

0
  • #3 01 Mar 2004 17:36
    raker
    Poziom 17  

Kazik golden-hand napisał:
    djagnoza tylnej belki jest prosta jak koła tracą kąty ( rozchodzą się na boki ) to już czas na łożyska belki, kąplet naprawczy do belki to 150 zł ale sam tego nie rozbierzesz bo widziałem ile przy tym roboty, czasem w Poznaniu warto kupic cala belke w 405 jest ta sama i w picasso
    co do sprzegla sprawdz czy podciagniecie linki cos da jak nie to moze byc docisk sprzedla chociaz powinno wytrzymac 160 tys., czas na pasek rozrzadu i silenzbloki z przodu

Cześć, na początek wielkie dzięki za pomoc, ale mam jeszcze jedno pytanie:
    1. Ile powinny mniej więcej tys. km wytrzymać łożyska z tyłu??
    2. ile może kosztować nowa linka do sprzęgła??
    3. pasek rozrządu - to pewne że na dniach do wymiany
    4. silenzbloki (co to jest, i dlaczego wymienia się je z przodu) no i przy okazji jaki koszt tej inwestycji??

0
  • #4 21 Mar 2004 00:23
    olaf18
    Poziom 11  

linka w xsarze niema regulacji ,tzn.reguluje sie sama a sprzeglo wytrzymac powinno nawet 300000 zalezy jak kto jezdzi

0