Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
RenexRenex
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaka plyte głowna na zamiane tej ASRock K7S8X v3

05 Wrz 2008 11:16 1821 10
  • Poziom 10  
    Witam pada mi taka płyta głowna
    ASRock K7S8X v3 (5 PCI, 1 AGP, 3 DDR DIMM, Audio, LAN)
    chce kupić inną ale żeby działały mi wszystkie podzespoły jakie mam na tej starej płycie

podzespoły m.in mam takie
    AMD Duron, 1800 MHz (13.5 x 133)
    NVIDIA GeForce2 MX 100/200 (Microsoft Corporation) (32 MB)
    768 MB (PC3200 DDR SDRAM)
    SAMSUNG SV4084H (37 GB, 5400 RPM, Ultra-ATA/100)

proszę o pomoc
    pozdrawiam.
  • RenexRenex
  • Poziom 13  
    Po obczajeniu tego co obecnie na allegro polecam ASUS A7V8X-X, cena ok. 60 zł.
  • RenexRenex
  • Poziom 43  
    Cytat:
    pada mi taka płyta głowna

Sprecyzuj. Moze wymiana plyty nie bedzie konieczna.
  • Poziom 24  
    Poszukaj czegoś na nForce 2 np. MSI , Asus , Gigabyte ... Świetny chipset i na pewno trochę Ci posłuży.
  • Poziom 13  
    :arrow: djasek Popatrz na obroty dysku i pamięć graficznej, kolega nie składa raczej demona prędkości więc i pewnie nie chce wydawać niepotrzebnie kaski.
  • Poziom 10  
    Chodzi mi o nowa fabrycznie płytę nie musi to być jakaś "kosa" bo podzespoły widać jakie są.
  • Poziom 24  
    Na Socket A już dawno nie produkują więc radzę nie wierzyć sprzedawcom z allegro że płyta jest nowa tylko w wersji OEM . Kup używkę ale jakąś dobrą. Uważaj też na jakieś firmy typu MS-XXXX niby, że są produkowane przez MSI dla MEDIONA ale nawet jeśli tak jest to są produkowane z odpadów i bardzo problematyczne ...
  • Poziom 13  
    Ja nie polecam Asrock'a, naprawiam większości Asrock'i co oznacza że często się psują. Mówi się źle o ECS'ie ale w nich padają kondensatory, jesli masz lutownice to możesz kupić używanego ECS'a zapłacisz na niego grosze i wymień kondensatory na droższe (zapłacisz jakieś 15 zł) i po sprawie, płyta z nowymi dobrymi kondensatorami powinna troche posłużyć.
  • Poziom 10  
    Problem mam taki z ta płyta, nie wiem czy to zegar siada czy bateria na nim ale cały czas resetuje się sama godzina/data w kompie czasami dopiero po 2 włączeniach kompa się przestawi na czas fabryczny płyty co jest bardzo uciążliwe.
    Wskazówki:
    Proszę poprawić wszystkie posty.
    Zdania zaczynamy wielką literą i kończymy np. kropką.
    Proszę stosować „spację" po postawieniu przecinka czy kropki.
    Sens i jasność wypowiedzi stanowczo się poprawia.
    Używanie slangu jest na naszym portalu zabronione.
    TONI_2003
  • Poziom 24  
    To sprawdź tą bateryjkę, co to za problem?
  • Poziom 43  
    Cytat:
    bo problem mam taki z ta plyta, nie wiem czy to zegar siada czy bateria na nim ale caly czas resetuje sie sama godzina/data w komputerze czasami dopiero po 2 wlaczeniach komputera sie przestawi, ale sie przestawia na czas fabryczny plyty co jest bardzo uciazliwe

Mam rozumieć, że tylko z tego powodu chcesz wymienić płytę?

Tak jak kolega wyżej wspomniał.
    Weź do ręki miernik i sprawdź bateryjkę - powinna mieć 3V.
    Jeśli nie masz miernika możesz kupić nową bateryjkę - koszt ok. 10zł i zamontować.