Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Skaner w KONICA MINOLTA PP 1380MF

Freexco 05 Wrz 2008 13:40 2016 2
  • #1 05 Wrz 2008 13:40
    Freexco
    Poziom 18  

Posiadam URZADZENIE WIELOFUNKCYJNE KONICA MINOLTA PP 1380MF , uzywam go głownie do xero, wiem że sa wielkie problemy aby uruchomić na nim funkcje skanera - czy ktos ma patent jak krok po kroku skorzystac ze skanera w tym sprzęcie? Czy uzycie nieorginalnego tonera spowoduje utrate gwarancji, czy warto taki toner napełnic/zregenerować czy kupić nowy?

Drugie pytanie jest o URZĄDZENIE WILOFUNKCYJNE SAMSUNG SCX-4200 ASAP , zakupiłem tydzien temu to urzadzenie, drukuje znośnie ale Xero to porażka, skaner także, mam skaner na zwykłym urzadzeniu wielofunkcyjnym atramentowym HP i działa o niebo lepiej! Moje pytanie czy ktos może mi polecić dobre urządzenie wielofunkcyjne laser mono tak aby /wydruk / xero / skaner / były dobrej jakości - ta jakośc konica minolta mi odpowiada tyle, że nie moge uruchomić skanera.
    Ten samsung to niestety, jak zobaczyłem jego xero to na mysl mi przyszło Atari 800XL

0 2
  • #2 05 Wrz 2008 18:38
    copyman
    Specjalista - kserokopiarki

Co do uruchamiania skanera, to korzystasz z aplikacji i sterowników na płycie CD. Do tej pory klienci nie wspominali o problemach z instalacją skanera. A co Ci wyświetla na ekranie przy próbie skanu? Co do tonera, to oficjalnie masz prawo stosować taki jaki chcesz. Wolność rynku..., ale ten co masz możesz spokojnie oddać do napełnienia. Uzupełnią proszek i wymienią chip. Najlepiej na 6000 stron. Co do SAMSUNG-a , to zmień rodzaj oryginału. Jakość w trybie text faktycznie nie powala... ;) Wiem że po zmianie trybu oryginału jakość jest inna. A urządzenia wielofunkcyjne - polecam coś z HP. Np. M1120 MFP dla małowymagających , a jak wolisz sieciowo to M1522N MFP.
    Albo jak się nie boisz SAMSUNG-a to wyższy trochę model SCX 4521

C.

0
  • #3 05 Wrz 2008 20:16
    sebono
    Poziom 22  

Jeśli chodzi o km 1380mf to nie ma żadnych kłopotów z instalacją skanera i klienci są zadowoleni z jakości. Jeśli chodzi o tonery to na karcie gwarancyjnej masz miejsce na naklejki z oryginalnych tonerów i to jest podstawą gwarancji. Pozdrawiam

0