Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Autoalarm Fox w Lanosie - nie działa syrena.

Wieniu 05 Sep 2008 15:15 3913 6
    Wieniu
    Level 18  
    Witam

Kupiłem DAEWOO Lanosa z 1998, który miał od razu zamontowany autoalarm firmy Fox. Niestety nie mogę się doszukać co to za model. Niestety alarm, a konkretnie syrenka alarmowa nie działa. Centralka działa chyba prawidłowo, bo zamki zamykają się i otwierają, jak uzbroję alarm to reaguje, ale niestety syrenka została wielokrotnie zalana i niestety skorodowały ścieżki i niektóre elementy. Czy można gdzieś kupić taką syrenkę do foxa, ewentualnie czy można podpiąć jakąś inną? Jeżeli tak to jaką? Czy ktoś posiada może schemat ideowy i montażowy tej syrenki i może go udostępnić, to jakbym nie mógł kupić to bym tą płytkę zrobił.

Bardzo Proszę o Pomoc.
  • Helpful post
    GRafal
    Level 20  
    Możesz tam wstawić jakąkolwiek syrenę 12V. Miernikiem sprawdź jakie sygnały się pojawiają na wyjściu z alarmu w trakcie alarmowania i po sprawie...
    Wieniu
    Level 18  
    Mam inną syrenkę od alarmu, jednak w tej którą posiadam są 4 przewody. W syrence foxa jest 5 przewodów (czarny, czerwony, niebieski, zielony, biały). Przewód biały i czarny wchodzą do jednej wtyczki, natomiast czerwony, zielony i niebieski do drugiej.

Czy ktoś posiada rozpiskę do czego służą poszczególne kabelki, żebym mógł porównać z drugą syrenką?
    Wieniu
    Level 18  
    Podłączyłem syrenkę. Mam jeszcze jeden problem. Pilot posiada dwa przyciski. Jak użyję większego to się zamykają zamki, dioda od alarmu zaczyna pulsować ale alarm się nie uzbraja. Jak użyję małego to włącza się od razu syrena. Co robię nie tak? Jak się uzbraja ten alarm?
  • Helpful post
    GRafal
    Level 20  
    Jeśli zamki się zamykają i dioda pulsuje to alarm się uzbraja, może krańcówki są niepodłączone/uszkodzone, poza tym z tego co pamiętam te alarmy długo się uzbrajają, ok.30s. Załącz poczekaj ok.1min. dla pewności, dopiero sprawdź otwierając drzwi z klucza, jak się nie włączy to sprawdź czy zareaguje na załączenie zapłonu.
    Mały przycisk wywołuje funkcję panic/odszukanie pojazdu np.na dużym parkingu.
    Wieniu
    Level 18  
    Miałeś rację. Alarm uzbraja się z opóźnieniem.