Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Subwoofer pasywny DIY za 0 zl :P

Xplode 05 Sep 2008 15:27 9163 14
  • Witam

Zalożenie
    Posiadam zestaw kina domowego LG w którym brakowało basu więc postanowiłem małym kosztem ciut go wzmocnić :D

Głośnik
    No name który kupilem już pare ładnych lat temu ale mowie co skoro leży to go wykorzystam w mojej konstrukcji

Obudowa
    Wymiary 35x35x35 cm oklejona jakąś twardą okleina

Odsłuch
    Najpierw podłączylem suba pod wzmacniacz WS 442+w karcie muzycznej podłączony na wyjscie przeznaczone do subwooferów.Odpalam i zero rewelacji...tak se to pyka nawet basik był ale to jeszcze nie było to...Wyciągłem głośnik wytłumiłem skrzynke gąbką po starym fotelu xD i ponownie zaczołem katować no name :P Podczas odsłuchu dopasowałem odpowiednią długość BR która wynosi 2x8 cm i SZOK o_O .Subik zaczyna wydobywać donośny głęboki bass :D a na muzie z Qlimaxu robi w pokoju masakre :D :D No i czas na kino domowe...^^tu troszke słabiej bo w kinie jest tylko 1 poziomowa skala podbicia bassu ale gra 100 razy lepiej niż orginalny subwoofer :D

Koszt to 0 zl :D bo wszystko mialem w domu a cala robota zajeła mi pół dnia :)

Teraz foty(sorka za jakość ale fonem robione ale jak dorwe bracika aparat to zrobie nowe)

Pozdrawiam

Cool? Ranking DIY
    Can you write similar article? Send message to me and you will get SD card 64GB.
    About Author
    Xplode
    Level 11  
    Xplode wrote 62 posts with rating 4, helped 2 times. Live in city z nienacka :P. Been with us since 2007 year.
    cmal
    Level 15  
    Popraw 5 i 6 zdjecie od dołu bo się całkiem inne załanczają. A co do suba to jest ok, tylko terminal mogłeś użyć. A ta "twarda okleina" to nie czasem fornir(choć wątpie)

Jak dla mnie to na tak budżetową konstrukcje 7/10
    otomsono
    Level 15  
    Bardzo fajnie że robiłeś coś pożytecznego z czegoś co zalegało pewnie gdzieś w szafie :D Ciekawi mnie co to za "twarda okleina" ? i koniecznie wymień ten terminal :D
    Pozdrawiam.
    Xplode
    Level 11  
    Tą okleine kiedyś znalazłem w warsztacie i podobno jest ona do oklejenia taboretów,krzeseł.Jest pocięta na takie same wymiary 36x36cm 30sztuk i jest zapakowana w taka jak by reklamówke z plastikowym uchwytem.Po jakośći takowej reklamówki sądze że jakieś 3 lata to leżało.Co do terminala to akurat w domu nie miałem a ta kostka w sumie mi nie przeszkadza bo i tak sub stoi w rogu sciany :)

Dziękuje za komentarze :)

Pozdrawiam
    zapek42
    Level 27  
    No jak na taką budźetową konstrukcję to jest całkiem dobrz e ;-) .
    Terminal kosztuję około 5 złotych na oko, mógłbyś w niego zainwestowac .
    Ogólnie 8/10 .
    Pozdrawiam ;-) .
    Daniel_Zet
    Level 14  
    moze to nie okleina a laminat ?
    sebring89
    Level 21  
    heahe wyglada jak cervin vega hahahaha
    dosych schludnie to wyglada ...
    takero
    Level 32  
    mogłeś jednak złamać zasadę "0zł" i zainwestować 5zł w normalny terminal i tyleż samo w br...
    Wtedy odpicować to jakoś żeby wyglądało i na allegro...
    rafal_1221
    Level 11  
    terminal kosztuje 1 zł ale po za tym to ok
    Agent_95
    Level 11  
    Fajne, fajne. A co do głośnika, to jest chyba boschmann bo mam taki sam.
    flackmistrz
    Level 10  
    terminala za 1zł to jeszcze nie widziałem:P ale jak dla mnie spoko konstrukcja:D chociaż to nie leży i nie zbiera kurzu w szafie:P 7\10 ;)
    Xplode
    Level 11  
    Witam

Ja tam niewymagam dużo jesli chodzi o wygląd ważne zeby dobrze grało lecz za taki wkład czyli 0 zł niema sie co dziwić w końcu,ze terminal został zrobiony z kostki 220 V :P Terminal i konkretne br by sie przydaly ale skoro ladnie gra to czego chcieć wiecej :) Subik powędrował do Unitry z racji tego że chyba się ohmy nie zgadzaja co do kina i na skali głośnosci 25/40 cewka strasznie tłucze -,- Na unitrze wiecej basiku z tego pudełka idzie wycisnać ale co z tego jak satelitki nie daja rady bo subik wszystko zagłusza a łomot w domu niesamowity :P Na sub tescie owned -,- cewka tez tlucze ale na prawie ponad polowe skali wiec głosnik napewno musze zmienic xD Wkońcu to głosnik samochodowy wiec sie nie dziwie.

Pozdrawiam :P
    aaadick
    Level 15  
    NIeżle wygląda. Hmm... Ale mam jedno pytanko :D.

Skąd wytrzasnąłeś te chromowane niby "BR" ?

Pozdrawiam
    Xplode
    Level 11  
    Te pseudo br to nic innego jak wywietrzniki do drzwi lazienkowych :P

Pozdrawiam :D