Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

jak to jest z podzialem mocy ( przepieciem)

05 Wrz 2008 22:50 864 7
  • Poziom 2  
    Chcialem zapytać jak to jest z rozdzialem instalacji (przepienciem) bo tak też mi mówią gdy na budynku jest moc 21 kW i ja do budynku obok na tej samej posesji chciałbym 11kW podobno takie rozdzielenie jest mozliwe zeby na jednym bylo 10 a drugim 11 tylko ze w elektrowni mi mowia i tak za kazdy jeden kW musze zaplacic mimo ze ta moc juz istnieje jak to jest ? Dziekuje.
  • Poziom 27  
    Jeżeli budynek obok leżący na tej samej posesji posiada innego właściciela to niestety Prawo Energetyczne nie dopuszcza takiego rozdzielenia. Jeżeli natomiast budynek obok posiada tego samego właściciela, wówczas można przeprowadzić zasilanie tego budynku z rozdzielni pierwszego przyłączem kablowym np. w ziemi i traktowane to jest jako część instalacji wewnętrznej i nie ma potrzeby występować do Zakładu Energetycznego. Należy pamiętać, że wszystkie prace i sposób prowadzenia kabla musi być zgodny z obowiązującymi przepisami i najlepiej wykonany przez wyspecjalizowaną firmę.
  • Poziom 2  
    Dziekuje za odpowiedz mam jeszcze jedno pytanie konkretnie zalezy mi na tym zeby kazdy budynek mial osobny licznik rozliczany przez elektrownie . Obecnie jest pod licznik i tak jak pan pisze podlaczone ziemią bylo to zrobione we wlasnym zakresie. Teraz chciałbym osobny licznik . Bylem w elektrowni i raz powiedziano mi ze wystarczy podzielic moc na dwa budynki czyli 21kW na 10/11 i to bez wiekszych kosztow . Gdy zlozylem dokumenty przyjechala pani na rozpoznanie i stwierdzila ze tak nie jest to mozliwe mimo ze ze strony technicznej wszystko jest w porzadku i skrzynka jest przygotowana na dwa liczniki to musze zaplacic i tak za kazdy jeden kW . Dziekuje
  • Poziom 27  
    Jest tak jak pisałem wcześniej, tzn drugi budynek zapewne ma innego właściciela, więc informacja Pani przeprowadzającej wywiad techniczny jest prawidłowa.
  • Użytkownik obserwowany
    Jak chcesz żeby 2 budynek rozliczał się z ZA to trzeba zapłacić z 800zł za bezpieczniki 16A.
  • Poziom 2  
    nie ja jestem wlascicielem dwóch budynków
  • Poziom 21  
    Takie rozdzielenie moce jest możliwe na zasadzie zmniejszenia mocy na pierwszym budynku (będziesz prawdopodobnie płacił do końca roku za 12kW a nie za 10) a w sprawie drugiego budynku musisz wystąpić ponownie o warunki i przyłączenie.
    A dlaczego nie odpowiada podlicznik - przecież "prawie"na takich samych zasadach można się rozliczać jak z elektrownią.
    Duże firmy łączą się w grupy bilansujące żeby płacić mniej za prąd, a Ty proponujesz zupełnie coś innego.
  • Poziom 2  
    To troche zawiłe dlaczego podlicznik nie odpowiada -to sytuacja wewnątrz rodzinna a wiadomo jak z rodziną predzej mozna sie dogadac w wielkich firmach niz w małej rodzinie .Ale za wszystko dzięki.