Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

ORION COLOR 513

RG 29 Feb 2004 14:38 1422 5
    RG
    Level 11  
    Witam
    mam problem z tv po załączeniu odbiornika dioda stand-by świeci ale odbiornika nie idzie załączyć ,wymieniłem reg STR50103 i nadal to samo ale jak wcisne się do końca włącznik to przetwornica prupkuje
    dzieki za pomoc
    Przemyslaw
    Level 28  
    Nie wiem co znaczy "prupkuje" ale domyslem sie, co miales na mysli. A tak na powaznie - co z transformatorem linii i tranzystorem kluczujacym go? Probowales odlaczyc go i obciazac przetwornice zarowka 60W? Napisz o efektach.
    RG
    Level 11  
    podłączyłem zarowke 60wat i przetwornica nie startowa ale po odlączeniu emitera z2SC2909 tranzystora przetwornica ruszyla tranzystor wyglonda na dobry czeńsci w przetwornicy tak samo co dalej PANOWIE '
    ELEKTRON2
    Level 21  
    sprawdz napięcie +B na ten tranzystor 103V i ja jednak podstawiłbym drugi ten typ tranzystora, sprawdz diody prost połączone z trafopowielaczem
    segal1
    Level 21  
    Sprawdz Zenerkę zabezpieczającą w w gałęzi 103V a póżniej zobacz tranzystor na WN.Pozdrawiam.
    RG
    Level 11  
    Zenerka zabezpieczającą w gałęzi 103V jest dobra sprawdziłem napięcie +B na tranzystor c2909 i jest 103V ,tranzystor na WN tesz dobry nic innego jak sprubować podmienićten C2909 i zobacze co dalej