Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Komputer uruchamia się gdy wyjmę i włożę wtyczkę PCI-E

06 Wrz 2008 00:40 1403 2
  • Poziom 15  
    Zakupiłem ostatnio nowy komputer - oto konfiguracja:
    AMD Athlon X2 4450e
    Gigabyte GA-MA790X DS4
    Powercolor Radeon HD 3850 PCS 512MB 720/1800
    Tagan 380W TG380 U01 v2 RoHS
    Komputer stabilnie pracuje na ustawieniach HTT 261x11.5@1,475V co daje 3000Mhz na procku
    zmodyfikowałem też bios 3850 w celu przerobienia jej na 3870 - aktualne taktowanie 800/2000
    Niestety problem jest tego rodzaju, iż są sytuacje w których nie mogę uruchomić komputera - tzn odpalam kompa ale nie włącza się monitor. Jak zauważyłem jak wyjmę i włożę wtyczkę PCI-E z Karty graficznej to problem znika... Czy to może być wina zasilacza ? czy po prostu problem ze stykami ? Jak już odpali to chodzi bardzo stabilnie - orthos , gry i wszelakie testu typu 3dmarki przechodzi bez zająknięcia. Napięcia mierzyłem miernikiem i wszystko jest dobrze...
    Sprawdziłem na różnych kablach PCI-E i to nic nie dało. Takie same akcje są zarówno przy oryginalnych ustawieniach, jak i podkręconych - bez różnicy :( Nieważne też czy podpinam jakieś urządzenia, czy nie ( np dysk czy DVD-RW. Aktualizacja biosu do najnowszej wersji też nic nie dała.
    Z góry dziękuję za pomoc :)
  • Poziom 24  
    A zjechałeś z tym OC do ust. fabrycznych ? Athlony ostatnio źle znoszą OC ;) i czasem może to powodować problem z uruchomieniem kompa.
  • Poziom 15  
    Takie same objawy były i na standardowych ustawieniach. Okazało się, że musiałem wgrać oryginalny bios do karty - winowajcą był zmodyfikowany bios niestety, także muszę pokombinować, aby dało się jakoś podkręcić tą kartę - przez bios jest najwygodniej ;)
    Także włączałem i wyłączałem komputer wiele razy i załączał się za każdym razem. Mam nadzieję, że nie będzie już problemów :)
    Temat na ten moment uważam za zamknięty.