Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

TV LCD Grundig 32 LXW-82-9620 po burzy.

Tadeusz156 06 Sep 2008 01:28 4664 4
    Tadeusz156
    Level 23  
    Witam.
    Grundig Vision II 32 LXW-82-9620 Dolby, po uderzeniu pioruna w antenę została uszkodzona głowica i przepaliło bezpiecznik i 2 ścieżki w zasilaczu,po naprawie ścieżek i włączeniu TV, miga niebieski pasek pod ekranem,po włączeniu pilotem pasek przestaje migać na kilka minut i to samo od nowa, po wyjęciu głowicy to samo, moje pytanie czy wymiana głowicy coś pomoże ,jak nie to czy wymiana płyty głównej załatwiła by sprawę, i gdzie taką płytę można kupić.
    Pozdrawiam.

Proszę uzupełnić tytuł tematu - p.11 regulaminu! [Mirek Z.]
  • Helpful post
    lisek
    Service technician RTV
    A co masz po AV/ innych złączach
    -OSD jest

p.s
    zobacz jak zaczyna się ser. nr. na sciance tylnej
    G9Axxx / E4xxx
    zazwyczaj było to chasssi Beko L6B +rózne matryce"Sharp/Samsung
    teraz trafia się i Vestel/Profile

Jak masz procek Pixelworks > raczej uszkodz. systemowe na płycie
    -najlepiej sprawdzić przez podstawienie nowej matrycy
    -zobacz nap.zasilacza (12/24V) co z inwertorem > podswietla?
    Tadeusz156
    Level 23  
    Nie było napięć 12/24V, po dokładnym zbadaniu zasilacza znalazłem zwarte diody D 60586 -BAV 21 i D 60587 -BAV 21. Dość mocno grzał się tranzystor polowy T 60579 w zasilaczu .Diody wymieniłem na BA 157, gdyż nie miałem orginalnych,teraz tranzystor już się nie grzeje,teraz pokazało się napięcie 23V, a 12V nie ma.Po odłączeniu wtyczki od płyty głównej co łączy z inwerterem ,w miejscu 12V jest zwarcie do masy.
    Dodam jeszcze że matryca jest Sharpa LK-315 T3LZ41A, a jeżeli chodzi o Chassis to jest G1.
    Tadeusz156
    Level 23  
    Nie znalazłem tego zwarcia w inwerterze,gdyż nie posiadam schematu.Inwerter RDENC 2266TPZ. a w nim są małe układy scalone. BD 9777, 3x ,E200-224 MRC615, i 4x, TPC8110, i 4x, RSSO 85.
    Może ktoś ma do sprzedania taki inwerter,lub wie skąd można ściągnąć schemat.
    Tak wygląda ten inwerter http://cgi.ebay.es/Sharp-LC32D40U-BACK-LIGHT-...4184139QQihZ024QQcategoryZ71585QQcmdZViewItem ale jak to kupić
    http://www.discount-merchant.com/We-provide-f...-original-parts-worldwide-p/1012917-sharp.htm
    Tadeusz156
    Level 23  
    Dokładnie sprawdziłem inwerter i okazało się że nie ma zasilania 12V tylko jedno 24V.Po wstawieniu nowej głowicy tv ruszył i odbiera bardzo dobrze, to mój pierwszy TV LCD w naprawie i dlatego był kłopot.
    Dzięki za wskazówki.