Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Analizator PROFIBUS ProfiTrace - opinie

Henry(k) 06 Sep 2008 09:31 2589 5
SterControl
    Henry(k)
    Level 30  
    Witam.

Przymierzam się do zakupu pakietu do analizy sieci Profibus. w Inteksie jest zestaw ProfiTrace (ProfiCore Ultra, ProfiTrace2, ScopeWare, Topology Scan).
    Ktoś używa tego softu? Może podobnego. Jakieś opinie.
    Zastanawiam się czy jest sens dodatkowo dopłacić do ProfiCaptain2 do diagnostyki.

Pozdrawiam.
  • SterControl
    Marcin13736
    Level 15  
    Staram się w firmie jechać 13 maja na prezentację. Może potem namówię "górę" na zakup. Niewiele wiem o nim, ale kolega będąc na kursie w w/w firmie, bawił się tym na szkoleniu i mówił że jest "cwane urządzenie".
  • SterControl
    Henry(k)
    Level 30  
    Ano jest fajne. Zwłaszcza a przede wszystkim oscyloskop.
    Tylko że o ile mówią, że aktualizacje softu są bezpłatne, to nagle zrobił się upgrade płatny. Ale poza tym jest ok.
    Po/przed zakupem polecam zapoznać się z tym urządzonkiem przynajmniej na jednodniowej prezentacji które np Intex z Gliwic robi. Dużo rozjaśnia wątpliwości.

Pozdrawiam.
    Robson_7777
    Level 12  
    Witam

Ja z kolei używam analizatora PROFIBUS TESTER 4, producentem jest Softing. Urządzenie kosztuje trochę kasy, ale sprawdza się znakomicie. Jest tam oscyloskop, pomiary jakości sygnału na stacjach, można też nagrywać ramki profibusa i analizować. Z tego co wiem to encon z Wrocławia robi szkolenia właśnie na tym testerze. Możesz do nich zadzwonić podpytać o szczegóły, kiedyś miałem problem z diagnostyką to mi pomogli na telefon.
    Fath
    Level 18  
    Witam, polecam ProfiTrace, to urządzenie ma wiele możliwości pozwalających na szybką diagnostykę sieci czy to przy uruchamianiu nowej sieci czy utrzymaniu ruchu. Tak jak przedmówca napisał, INTEX z gliwaic prowadzi darmowe warsztaty z zakresu diagnostyki sieci profibus gdzie prezentuje możliwości ProfiTrace,
    niemy
    Level 14  
    Witam

Wszystkie tej klasy urządzenia mają podobne właściwości (oscyloskop i analiza ramki itp). Jednak ProfiTrace w full wypasie posiada analizator sieci PA a to już coś. Ponadto można także symulować mastera a to też spoko. Jednak zacząć testować sieć to trzeba też mieć zwykły tester kabli.