Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Analizator PROFIBUS ProfiTrace - opinie

Henry(k) 06 Sep 2008 09:31 2589 5
SterControl
 • #1
  Henry(k)
  Level 30  
  Witam.

  Przymierzam się do zakupu pakietu do analizy sieci Profibus. w Inteksie jest zestaw ProfiTrace (ProfiCore Ultra, ProfiTrace2, ScopeWare, Topology Scan).
  Ktoś używa tego softu? Może podobnego. Jakieś opinie.
  Zastanawiam się czy jest sens dodatkowo dopłacić do ProfiCaptain2 do diagnostyki.

  Pozdrawiam.
 • SterControl
 • #2
  Marcin13736
  Level 15  
  Staram się w firmie jechać 13 maja na prezentację. Może potem namówię "górę" na zakup. Niewiele wiem o nim, ale kolega będąc na kursie w w/w firmie, bawił się tym na szkoleniu i mówił że jest "cwane urządzenie".
 • SterControl
 • #3
  Henry(k)
  Level 30  
  Ano jest fajne. Zwłaszcza a przede wszystkim oscyloskop.
  Tylko że o ile mówią, że aktualizacje softu są bezpłatne, to nagle zrobił się upgrade płatny. Ale poza tym jest ok.
  Po/przed zakupem polecam zapoznać się z tym urządzonkiem przynajmniej na jednodniowej prezentacji które np Intex z Gliwic robi. Dużo rozjaśnia wątpliwości.

  Pozdrawiam.
 • #4
  Robson_7777
  Level 12  
  Witam

  Ja z kolei używam analizatora PROFIBUS TESTER 4, producentem jest Softing. Urządzenie kosztuje trochę kasy, ale sprawdza się znakomicie. Jest tam oscyloskop, pomiary jakości sygnału na stacjach, można też nagrywać ramki profibusa i analizować. Z tego co wiem to encon z Wrocławia robi szkolenia właśnie na tym testerze. Możesz do nich zadzwonić podpytać o szczegóły, kiedyś miałem problem z diagnostyką to mi pomogli na telefon.
 • #5
  Fath
  Level 18  
  Witam, polecam ProfiTrace, to urządzenie ma wiele możliwości pozwalających na szybką diagnostykę sieci czy to przy uruchamianiu nowej sieci czy utrzymaniu ruchu. Tak jak przedmówca napisał, INTEX z gliwaic prowadzi darmowe warsztaty z zakresu diagnostyki sieci profibus gdzie prezentuje możliwości ProfiTrace,
 • #6
  niemy
  Level 14  
  Witam

  Wszystkie tej klasy urządzenia mają podobne właściwości (oscyloskop i analiza ramki itp). Jednak ProfiTrace w full wypasie posiada analizator sieci PA a to już coś. Ponadto można także symulować mastera a to też spoko. Jednak zacząć testować sieć to trzeba też mieć zwykły tester kabli.