Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Buderus u004- za wysoka tem.grzania

piomat 06 Wrz 2008 10:55 3041 11
  • #1 06 Wrz 2008 10:55
    piomat
    Poziom 9  

Witam wszystkich.Bardzo prosze poradźcie coś,mam piec dwu funkcyjny Buderus U004/24.
    Chodzi o grzanie wody(na kranie) mam ustawioną najnizszą na pokretle czyli 40 stopni,a woda na wskazniku pokazuje prawie 60 stopni i rzeczywiście tyle gdzies będzie miała,musze mieszać z zimną.
    Czy to może byc wina termistorów (czujniki temp),czy tego potenciometru,na płycie czołowej.
    Czy mozna cos zrobić aby faktycznie temperatura miała gdzieś w granicach tych 40-45 stopni. (wymiennik ciepła był niedawno odkamieniony) :cry:
    A jak to jest u Was na piecu to znaczy wartość ustawiona do wartosci faktycznej,czy są takie duże rozbieżności.
    Dziekuje i pozdrawiam.

0 11
  • #2 07 Wrz 2008 15:14
    serwisant73
    VIP Zasłużony dla elektroda

To może być wina czujnik.Nie zdarzają się aż takie rozbieżności między nastawą a temperaturą faktyczną.

0
  • #3 07 Wrz 2008 16:00
    piomat
    Poziom 9  

Witaj ! serwisant73,czyli muszę zakupi czujnik,możesz mi podpowiedzie który powinienem wymieni ten z przodu,czy ten bardziej z tyłu pieca,i ile kosztuje taka przyjemność ?
    Dzięki i pozdrawiam Mateusz.

0
  • #4 07 Wrz 2008 18:03
    serwisant73

Trudno określić który.Co do zakupu,to do orginalnych części dostęp mają z zasdy tylko serwisanci.Koszt czujki to jakieś 60PLN.Radził bym ci jednak wezwać serwis.Może będą konieczne dodatkowe regulacje,a to w wykonaniu chałupniczym niesie określone niebezpieczeństwa!

0
  • #5 08 Wrz 2008 15:20
    piomat
    Poziom 9  

serwisant73 napisał:
    Radził bym ci jednak wezwać serwis

No niby tak ,ale serwis zostawiam już na sam koniec,jak nie dam rady sam,te prostsze naprawy chciałbym wykonać osobiście choćby ze względów finansowych,obecnie nie stać mnie za bardzo na serwisowanie, a usługi maja bardzo drogie.:cry:
    Podam tylko taki przykład znajomy miał odkamienianie wymiennika ciepła,czyli spuszczenie wody dwie śrubki imbusy,środek jakis tam kwas,i zapłacił za tą usługę z dojazdem serwisanta 150zł.,a na 150 zł to ja muszę trzy dni pracować.
    Chciałbym jeszcze dopytać odnośnie oczyszczenia z kamienia nagrzewnicy,czy mogą być z tym jakieś problemy ,chodzi mi przede wszystkim o demontaż.
    Dziękuję i pozdrawiam.

0
  • Pomocny post
    #6 08 Wrz 2008 17:19
    serwisant73

Nie stanowi to raczej problemu.Wyposaż się tylko w nowe uszczelki i smar do armatury lub jakiś inny,najlepiej grafitowy.Przed ponownym składaniem,posmaruj uszczelki.

Dodano po 5 [minuty]:

Sorry,smar oczywiście teflonowy a nie jak napisałem wcześniej grafitowy.Dobry jest orginalny smar do armatury.

0
  • #7 09 Wrz 2008 15:43
    piomat
    Poziom 9  

OK.dzięki :D
    Właśnie znalazłem w okolicy sklep Buderusa-są w stanie sprowadzić każdą cześć w ciągu 24 godzin,tylko ceny też mają takie serwisowe :cry:,no ale zawsze to coś.
    Thx.pozdrawiam Mateusz.

0
  • #8 11 Wrz 2008 08:22
    serwo66
    Poziom 25  

NIE WIEM CZY JEST TO KOCIOŁ Z ZASOBNIKIEM CZY PRZEPLYWOWY PODEJRZEWAM ŻE PRZEPŁYWOWY. W WIĘKSZOŚCI KOTŁÓW WSKAŻNIK TEMPERATURY (ZEGAROWY) WSKAZUJE TEMP. CZYNNIKA GRZEWCZEGO CZYLI WODY Z C.O. A WIĘ TEMP. Z TERMOSTAU CIEPŁEJ WODY A TEMP. NA WSKAZNIKU NIE POWINNA SIĘ POKRYWAĆ. SPRAWDZ TERMOSTAT C.W.U. USTAW GO NA MAXA I ODKRĘĆ KRAN , JAK WODA OSIĄGNIE MAX TEMP. TO ZMNIEJSZ TEMP. NA TERMOSTACIE I ODCZEKAJ AŻ SPADNIE TEMP. WODY I POWTÓRZ TĄ CZYNNOŚĆ JEŚL WSZYSTKO ZAŁANCZA I ROZŁANCZA WEDŁUG TERMOSTATU TO JEST O.K. PRZEGRZEW WODY W GRANICACH 5-8 STOPNI JEST DOPUSZCZALNY BIORĄC PO UWAGĘ ŻE KOCIOŁ NIE MIAŁ PRZEGLĄDÓW I MA PARĘ LAT. JEŚLI WSKAŻNIK TEMP. JEST ELEKTRONICZNY CZUJNIK TEMP. DO WYMIANY

Dodano po 4 [minuty]:

PRZEGRZEW WODY W ZAKRESIE JAK PISALEM JEST DOPUSZCZALNY W STARYCH KOTLACH BEZ STEROWNIKA (ELEKTRONIKI)

0
  • #9 11 Wrz 2008 21:28
    znx
    Poziom 12  

z opisu wynika że kocioł zachowuje się normalnie jak na ten model
    problem polega na braku rególacji mocy min max .Dla CO moc ustawia się potencjoetrem na płycie elektroniki A dla CWU trzeba wyrególować
    moc na bloku gazowym .Nie polecam rególacji samemu najlepiej wezwać serwis

0
  • #10 12 Wrz 2008 16:06
    piomat
    Poziom 9  

Dzięki koledzy za wszelkie rady napewno się przydadzą,ale mam dziwne odczucie że wiekszość tu piszacych to osoby zajmujące się serwisem tego sprzętu-i wszelkie porady polegaja na cyt: skontaktuj się z serwisem ale nie o to tu chodzi,wszyscy którzy tu piszą na forum prosząc o pomoc ,oczekują o ile to możliwe konkretnej wskazówki co jak zrobić,wiem że nie wszystko jest człowiek sam naprawić ,ale przy odrobinie dobrej woli,i czasu wiele można samemu zdziałać.
    Bez urazy jeśli kogoś tymi słowami dotknąłem.
    Jutro zabieram się za naprawę :|

Ps.szczególnie serdecznie chcę podziękować Pani. Dorotce.K. za podesłanie mi instrukcji serwisowej tego pieca-naprawde super sprawa :D
    Pozdrawiam Wszystkich Mateusz.

0
  • #11 12 Wrz 2008 17:21
    serwisant73

W tej branży liczy się odpowiedzialność.Dlatego rady -wezwij serwis itp..Chodzi o bezpieczeństwo twoje i domowników.Z gazem nie ma żartów!Lepiej i zdrowiej samemu nie dokonywać regulacji!!!

0
  • #12 15 Wrz 2008 16:39
    piomat
    Poziom 9  

Witam.problem rozwiązany,winny znaleziony :D był nim czujnik temp. ( c.w.u. ) ten z tyłu pieca,jego wartość różniła się ok. 8 kΩ od wart.oryginalnej ,stąd ta różnica temperatury wody.
    Chciałbym jeszcze przy okazji zapytać o taką rzecz,a mianowicie;moje mieszkanie ma 60 m/2 -jak powinny tak (+;- ) być ustawione potencjometry zwłaszcza ten od (maksymalnej mocy grzewczej)na 30 ,50 czy 70% ,aby zużycie gazu było w miarę optymalne,i czy to ustawienie należy wykonać na włączonym piecu ,czy nie ma to znaczenia?
    Proszę o jakieś informacje.pozdrawiam.Mateusz.

0