Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Spawarka 6 wyprowadzeń jak podłączyć do sieci???

06 Wrz 2008 11:36 1553 4
  • Poziom 11  
    Witam!!!

Posiadam spawarkę ma ona 6 wyprowadzeń które należy chyba jakoś podłączyć do sieci by móc regulować prąd spawania tylko nie wiem za bardzo jak nie chce uszkodzić spawarki. Ta spawarka mi sie wydaje że jest na 400V ale mogę sie i mylić i jest na 230V, ale nie jestem pewny na razie podłączyłem ja na 230V działa spawa ale nie mam pojęcia jak ja podłączyć na 400V może ktoś wie jak to się robi jaka jest metoda ??? oto zdjęcia tych wyprowadzeń i spawarki:

ja podłączyłem ją na 230V tak :
  • Poziom 19  
    Jak było to gniazdko podłączone ?
    Wydaje mi się że na 230V z odczepami do regulacji, może być również zasilana z 2 faz. Musisz przemierzyć będziesz wiedział jakie odczepy. Pytanie tylko czy 1f czy 2f
  • Poziom 11  
    To gniazdko to ja podłączyłem tak samo jak tą spawarke do sieci 230V na ostatnim zdjęciu. W jaki sposób mam przemierzyć omomierzem?? czy na ciągłość??? żeby się dowiedzieć jakie odczepy noi czy na 1f czy 2f ???
  • Poziom 39  
    Znajdż początek lub koniec uzwojenia pierwotnego. Następnie podłącz napięcie ok 14V /może być mniej/ do uzwojenia wtórnego i znajdż kolejność odczepów /napięciowo/na uzwojeniu pierwotnym po przez różnicę w napięciach. Początek lub koniec uzw. pierwotnego podłącz pod końcówkę woltomierza, natomiast drugą końcówkę woltomierza sprawdzaj napięcia na odczepach. W ten sposób znajdziesz początek, koniec, oraz kolejne odczepy...Jeśli nie widzisz gdzie jest początek lub koniec uzwojenia pierwotnego, wtedy mierząc woltomierzem znajdż największe napięcie pomiędzy wyprowadzeniami...- to będzie początek i koniec. Dalej już z górki...:D Gdy znajdziesz początek i koniec- podłącz pod 230V i zmierz napiecie na wyjściu, oraz zobacz czy spawarka spawa...
  • Poziom 27  
    Podłącz kilka- kilkanaście V napięcia zmiennego pod uzwojenie wtórne jak pisze Akrzy 74.Tylko zmierz ile V ma to napięcie. Następnie pomierz napięcia między poszczególnymi końcami i podaj na forum- rozgryziemy temat bez problemu.