Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Uniwewrsalny i minimalny zestaw kodeków

Gelip 29 Feb 2004 15:50 1698 13
 • #1
  Gelip
  Level 34  
  Witam

  Ja mam tak w systemie:

  1. Vplayer
  2. DirectShow Filters z pakietu Nimo50Build8:

  LameMP3 DirectShow
  Ogg Vorbis DirectShow
  DivX AnitiFreeze
  AC3 Audio Decoder
  MPEG Layer-2 Audio Decoder

  3. Wersja stabilna ffdshow z Dec 12 2002
  4. Xvid Video Codec Koepi's z 19062003-1 (ten dla tego ponieważ za pomocą tego kodeka kompresuję swoje materiały video VHS itp.)

  Nie mam problemów z odtwarzaniem żadnych filmów. Proszę o opinie na ten temat i ewentualne spostrzeżenia. Co o tym sądzicie?

  Pozdr.
 • #2
  Robert B
  Level 43  
  Jesteś jednym z niewielu, którzy nie instalują "na pałę" jak leci :)
  Wiadomo (nie wszystkim), że za duża ilość dekoderów spowalnia lub nawet uniemożliwia odtwarzanie. Ja dodatkowo używam GSpot który podaje informacje na temat kodeków zastosowanych w konkretnym filmie i ewentualnie instaluję tylko i wyłącznie ten którego nie mam i który jest potrzebny do konkretnego filmu. Zero problemów przy tej metodzie.
 • #3
  lechoo
  Level 39  
  Ja używam i polecam zestaw kodeków ze strony http://m5studio.prv.pl/codec.html
  Do odtwarzania używam Media Player-a 6.4 będącego standardowo w Windows XP + filtr DivxG400 do wyświetlania napisów.
 • #4
  Platon
  Level 42  
  Gelip - mam mniej wiecej ten zestaw: xvid, ffdshow, AC3, antifreeze.
  jako player Cinema.
  nie mam ogga - nigdy mnie potrzebwalem instalowac
  nie bawie sie i nie polecam roznych nimo-smieciopakow. Az sie smiac chce jak ktos instaluje zestaw 50MB kodekow - a mam to samo przy 2MB.
 • #5
  Gelip
  Level 34  
  Tak, zapomniałem dodać że używam programu AVIcodec zamiast GSpot, też jest dobry. :-). Ja z tego co zauważyłem do oglądania filmów wystaczą filtry ffdshow. Inaczej sprawa wygląda gdy chcemy coś zrobić z plikiem avi np. podzielić na 2 części lub połączyć 2 pliki avi albo zrobić zrzut klatki z filmu. Wtedy potrzeba mieć zainstalowany kodek w którym film został skompresowany.

  Nimo owszem ale należy tylko zaznaczyć to co trzeba.
 • #6
  pio77
  Level 12  
  witam. ja uzywam Kazaa Lite Codec Pack i jak na razie niczego mi nie spowalnia i wszystko sie odtwarza. Ale tez jestem zdania ze przesada w instalowaniu codekow jest przesada sama w sobie i potrafi niezle wszystko spwolnic, szczegolnie na wolnych maszynach. kiedys jak mialem k6/2 taktowana 400MHz to na swierzym systemie filmy chodzily spoko, a po "udoskonaleniach" w formie dodatkowych kodekow i odtwarzaczy pojawiala sie czkawka i desynchronizacja obrazu z dzwiekiem.
 • #7
  GD
  Level 22  
  aja ACE Mego Codecs Pack Profesional Edition (tylko dla win 2k i XP)
  Pozdrawiam
 • #8
  paris321
  Level 2  
  ja tez mam ace mega codec pack zainstalowany kompa Pentium 3 700Mhz grafike tnt2 i mi za cholere nie chca isc filmy o rozdzielczosci powyzej 720/532 :)
 • #9
  GD
  Level 22  
  A mi chodzą :D, wszystkie :D...
  Dodam, że to jest Profesional Edition :D, a nie zwykły ACE pack :D, w dodatku tylko dla win2k/XP
  Pozdrawiam
 • #10
  paris321
  Level 2  
  Używam tego samego kodeka Ace Mega Codecs Pack 5.93Pro i nie chodza nie wiem czemu kiedys chodzily ale i tak kompusia mam za slabego trzeba pozmieniac mu co nieco w obudowie bo kodeki zmiana kodekow mi nie pomoze
 • #11
  zaza
  VIP Meritorious for electroda.pl
  Temat wielokrotnie poruszany był na forum.
  Nie istnieje uniwersalny zestaw kodeków który zadziała na każdym komputerze i systemie.Są jedynie lepiej lub gorzej dobrane zestawy i wersje różnego rodzaju kodeków.

  A tutaj http://www.allplayer.prv.pl/ jest jeden z wielu zestawów nieźle działających kodeków.
 • #12
  Radagast20
  Level 19  
  Hej nie moge uruchomic filmow w formacie VCD dzieje sie tak w sumie po zmianie systemu na windows xp z dodatkiem sp1 jest moze na to jakas rada nakladka bo kodeki chyba nie maja tutaj zbyt wiele do gadania a systemu nie chce mi sie zmieniac na inny
 • #13
  Tomaszeczek
  Level 12  
  Poszukacjcie mojego wcześniejszcego postu o kodekach, a sprawa wam się rozjaśni. A do gościa co pisze o 2MB: Po co ci Xvid jak i tak instalujesz ffdshow?

  Pozdrowka!

  PS. ffdshow ustawiamy tak, żeby Xvid'em odtwarzał DivX'a:)
 • #14
  Gelip
  Level 34  
  Tomaszeczek ma rację - jeśli mamy ffdshow nie trzeba xvid czy innego kodeka instalować. Nie pamiętam który to był rok - coś około 2008 jak zacząłem używać VLC Media Player 0.8.6f - ten player ma swoje dekodery i w zupełności wystarcza do oglądania różnych typów plików wideo - także nowsza wersja na dzień dzisiejszy. Później przeszedłem na XBMC i od tamtej pory przestałem przejmować się kodekami :-) - ten odtwarzacz ma również swoje dekodery.
  Oczywiście jeśli ktoś tworzy wideo to może użyć ffdshow lub Xvid a oba kodeki mogą być zainstalowane w systemie jednocześnie.

  P.S. Napisałem to uzupełnienie po latach doświadczeń aby zamknąć temat.