Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

MEDION GoPal PNA 456T jak odblokować?

06 Wrz 2008 16:27 3298 2
 • Poziom 2  
  Jak w temacie.czy istnieje prosty sposób całkowitego odblokowania tej nawigacji?jeśli tak to proszę o pomoc.po zakupie "odblokowałem" wciskając jednocześnie reset i przycisk pod przyciskiem wyłączania,ale chciał bym mieć urządzenie kompletnie odblokowane.
  Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.

 • Poziom 43  
  Nie da si kompletnie odblokować. Ikony pulpitu zi inna dodatkowa zawartość \windows po hard reset jest kasowana. Można ew na flash skopiować caba z konfiguracją i przywracać sobie np ikony pulpitu i tapetę po Hard Reset
 • Poziom 10  
  marek216 napisał:
  Nie da si kompletnie odblokować. Ikony pulpitu zi inna dodatkowa zawartość \windows po hard reset jest kasowana. Można ew na flash skopiować caba z konfiguracją i przywracać sobie np ikony pulpitu i tapetę po Hard Reset  UNIWERSALNE ODBLOKOWANIE WIELU NAWIGACJI MEDION GOPAL PRZY WYKORZYSTANIU OPROGRAMOWANIA GOPAL 4.8


  1. Włączamy nawigację i w napisie Medion Gopal klikamy na literę „o”, potem w menu wybieramy format flash i formatujemy My Flash Disk ,
  2. Na sformatowaną kartę SD FAT16 kopiujemy zawartośc foldera install
  oprogramowania gopal 4.8,
  3. Kartę wkładamy do nawigacji i instalujemy oprogramowanie,
  4. Łączymy nawigację z komputerem za pomocą ActiveSync,
  5. W pamięci My Flash Disk Mediona należy odnaleźć katalog zawierający pliki ze ścieżkami wywołań oryginalnego programu (mnavdce.exe) dostarczonego z nawigacją. Jest to kilka plików o nazwach od 00 do 05, zawierających wewnątrz różne warianty ścieżki do tego programu. Zasada działania jest nastepująca: nawigacja najpierw próbuje uruchomić program ze ścieżki podanej w pliku 00. Jeżeli się nie uda - próbuje z pliku 01, potem 02, itd. Podaję pełną, jak widać dosyć zawiłą ścieżkę do katalogu z tymi plikami:

  \My Flash Disk\navigation\multimedia\_mobilitysuite\AppPaths\navigation,
  6. Zmodyfikować plik o nazwie 00 , aby zawierał taki wpis:

  \Storage Card\Automapa EU\WceAm.exe

  (oryginalnie jest: \My Flash Disk\Medion\mnavdce.exe)

  Dzięki temu po kliknięciu w ikonę nawigacji w pierwszej kolejności będzie wywoływana Automapa zlokalizowana na karcie SD (w katalogu Automapa EU).
  Natomiast jeżeli kartę wyjmiemy, po kliknięciu w tę samą ikonę uruchamiany będzie oryginalny program zlokalizowny w pamięci wewnętrznej, gdyż prawidłowa, rzeczywiście istniejąca ścieżka wywołań do niego znajduje się w pliku o nazwie 01.
  (wpis w pliku: \My Flash Disk\Navigation\mnavdce.exe)

  7. Rzecz istotna - kopiujemy wersję AM na kartę SD,-FAT16 i wkładamy do
  urządzenia.

  W ten sposób możemy mieć kilka kart pamięci z różnymi mapami i w zależności od tego jaką kartę włożymy do czytnika, taką otworzymy mapę po kliknięciu w ikonę nawigacji.