Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

opel astra F 1.8 16V nie odpala..

gracus7 08 Wrz 2008 22:08 32269 40
    bartek_j
    Poziom 35  
    No zmiana pompy może nie przy każdej wymianie rozrządu ale to w tych silnikach raczej elementarna kwestia.
    A co z tą głowicą, może wystarczy zmienić zawory ?

A jak reszta, tłoki nie popękane, korby nie pogięte ?

Z tym ASO to chyba żart, nie ? ;)
    set311
    Poziom 11  

Wydaje sie że tłoki nie są uszkodzone, wysuwają sie pięknie do samego końca. Jak teraz można sprawdzić czy jest ok lun nie ok ?

Zasadnicze pytanie czy robić głowice - nie pogięte tylko dwa zawoty czy kupić nową tj sprawną nie mam pojęcia ile to kosztuje. proszę o poradę
    robokop
    Moderator Samochody
    set311 napisał:
    Szkoda że żaden "fachowiec" z warsztatu przy wymianie rozrządu nie zaproponował zmiany pompy,

Tylko że wtedy wymiana rozrządu by była o 2-3 stówki droższa , chodziłbyś i marudził że złodziej mechanik naciągnął Cię nie wiadomo po co na wymianę pompy, a stara była jeszcze dobra. Co do głowicy - popatrz po Allegro, jest zakład z łomianek k. Warszawy regenerujący głowice do prawie wszystkich aut, brałem od nich, do tej pory jeździ.
    set311
    Poziom 11  
    oczywiście mówię konkretnie o "fachowcach którzy robili moje auto" już zmieniłem warsztat i jestem bardzo zadowolony. Źle się wyraziłem.

Dodano po 1 [minuty]:

wyciągać tłoki ??
    bartek_j
    Poziom 35  
    eeno, pompka taka to 70 - 100 koszci....
    adam7009
    Poziom 38  
    ta pompka to tak od razu się nie zatarła ,na pewno wydawała wcześniej jakieś dzwieki.
    robokop
    Moderator Samochody
    set311 napisał:

wyciągać tłoki ??

A po co? Na oko i tak nie zweryfikujesz, ani korbowodu pod kątem krzywizny, ani luzów w pasowaniu tłok/sworzeń czy na panewkach. Jeśli nie widać śladów rozklepania na tłokach to zostaw je tak jak jest. Głowica to albo po regeneracji, albo używka z demontażu, jednak w takim przypadku musisz się liczyć z koniecznością wymiany uszczelniaczy zaworów i weryfikacji przylgni pod kątem wżerów.

->Bartek_J - sama pompka, a czas potrzebny na wymianę? Przecież trzeba zwalić całą osłonę, oczyścić dziurę ....
    ->adam7009 -kiedy widzisz rolki i pompa wspomagania głośniej wyją niż sama pompa wody, ciężko wyczuć, a czasami w ogóle jej nie słychac i nagle zonk...
    set311
    Poziom 11  
    absolutnie nie było żadnych objawów, wyprzedziłem dwie ciężarówki auto rozpędziło sie gdzieś do 140km było lekko z górki 5 bieg zapięty i bez gazu się toczył żeby wytracić prędkość i wtedy trach bach piłowanie z pod maski jakby ktoś zęba borował, wszystkie lampki jak choinka zaswieciły więc luz i zjazd na pobocze. Takie zaskoczenie. Podobno mogło być gorzej jakbym akurat gazował ostro, no ale jest jak jest.

Oddać moją głowice do regeneracji ?? właśnie sprawdzałem na allegro i jakieś 700 - 800 za regeneracje zapłącę. lepiej regenerować czy kupić używke (nie wiadomo w jakim stanie)

jeszcze jedna sprawa jakieś 20 000km temu wymieniałem hydrauliczne popychacze czy po takim zderzeniu tłoków i zaworów popychacze do wymiany czy nie ??
    set311
    Poziom 11  
    czy do tego silnika C18XE pasują jakieś inne głowice ??
    JACU626

Poziom 27  
    Zrobiłeś juz to autko?? Robie własnie siene 16v 1.6 i koszty nie są straszne wymmieniłem 14 zaworów 6 prowadnic uszczelniacze rozrząd i uszczelki i myśle że sie w 700 zł zmieszcze. Szklanki sie rozbiera i myje przed złożeniem.