Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Opel Astra II 1,6 16V 1998r. uszczelka pod głowicą?

mickemaster 06 Wrz 2008 17:26 14209 14
  • #1 06 Wrz 2008 17:26
    mickemaster
    Poziom 27  

Witam! Mam taki problem w autku, podejrzewam uszczelkę pod głowicą dlatego proszę o poradę kolegów:
    Po rozgrzaniu autka i przejechaniu kilku km przewody wodne twardnieją, po odkręceniu korka zbiorniczka wyrównawczego pojawiaja sie bomble, płynu chłodniczego nie ubywa, a i oleju nie przybywa, kopcenie na szaro nie wystepuje, temperatura cały czas ok. 85. Proszę o sugestie czy to na pewno uszczelka czy moga byc jeszcze jakieś inne przyczyny tych twardniejących przewodów?

0 14
  • #2 06 Wrz 2008 20:30
    zdyz
    Poziom 14  

zostaw uszczelke w spokoju,w ukladzie chlodzenia jest wysokie cisnienie,dokrec korek do oporu i odpusc troche byc moze niema dobrego odpowietrzenia i tyle.oleju nie bierze ,plynu nie brakuje temp. dobra to nie grzeb bo zepsujesz

0
  • #3 06 Wrz 2008 21:23
    Zdzich50
    Poziom 10  

Na początek korek zbiornika do podmiany.Jeżeli to nic nie da to myślę że to poczatek uszczelki głowicy.

0
  • #4 06 Wrz 2008 21:38
    adam7009
    Poziom 38  

jeżeli ogrzewanie działa,wody nie wyrzuca,to bym nic nie robił,ciśnienie w układzie to normalna rzecz ,korek ma je upuszczac.

0
  • #5 06 Wrz 2008 22:17
    gimak
    Poziom 35  

Jeżeli z układem chłodzenia nie było w ostatnim czasie nic robione, żeby układ mógł się zapowietrzyć, a temperatura silnika jest normalna, to nienormalny jest objaw wydobywania sie bąbli powietrza (gazu) w zbiorniku wyrównawczym. Bąble gazu pojawiać się będą wtedy gdy dojdzie do wrzenia płynu (temperatura b. wysoka), w przypadku początków przedmuchania uszczelki pod głowicą lub pęknięcia głowicy. Przy dużych przedmuchach może dochodzić do wyrzucania płynu z układu chłodzenia przez zbiornik wyrównawczy - nie lekceważył bym tego.

0
  • Pomocny post
    #6 06 Wrz 2008 23:35
    goldwinger
    VIP Zasłużony dla elektroda

A termostat to się otwiera?

0
  • #7 07 Wrz 2008 16:47
    mickemaster
    Poziom 27  

Dziękuję wszystkim za zainteresowanie tematem. Termostat sie otwiera, dodam, że miałem wyciek przy elektrozaworze nagrzewnicy (tym sterowanym przez klimę), niby to naprawiono ale może tam dostaje sie powietrze?

0
  • Pomocny post
    #8 09 Wrz 2008 00:46
    maniek2591
    Poziom 19  

jesli po przejechaniu dluzszej trasy zacznie ci sie wylewac ze zbiornika to nic inego tylko przedmuchy

0
  • #9 12 Wrz 2008 09:38
    pawfil1
    Poziom 11  

Dolej płynu w zbiorniczek wyrównawczy do pełna i nie zakręcaj korka dodaj gazu do 2 - 2,5 tys. obr. i tak trzymaj przez jakieś 30 s. zobacz co się dzieje w zbiorniczku. Jeżeli będziesz miał mały gejzer to znaczy że puszcza gdzieś ciśnienie do układu chłodzącego (typowy objaw nieszczelności uszczelki pomiędzy cylindrami a kalałem cieczy chłodzącej. Ja miałem podobny objaw w Astrze II 1,7 DTI (isuzu) wydawało mi się że poziom płynu chłodzącego jest wystarczający ale jak wlałem 1,5 litra wody po brzegi zbiorniczka to dopiero zobaczyłem że coś jest nie tak dodatkowo u mnie pojawiły się kropelki oleju miałem nieszczelność pomiędzy kanałem chłodzącym i olejowym. Dodatkowym objawem było to że przy jeździe ze stałą szybkością ogrzewanie raz było a czasami jakby się samo wyłączało.
    Koszt wszystkich gratów i szlifowania zaworów głowicy sprawdzenia szczelności wymiany paska rozrządu olei płyny chłodzącego filtrów ok. 1200 zł

0
  • #10 01 Paź 2008 23:06
    Kris-591
    Poziom 16  

Wygląda to na początek końca uszczelki,niestety ,też tak miałem.

0
  • #11 02 Paź 2008 19:05
    mickemaster
    Poziom 27  

Serdecznie dziękuję za wszystkie opinie. Popuściłem troszkę korek i jeżdżę jak na razie. Zobaczymy jak długo.

0
  • Pomocny post
    #12 03 Paź 2008 23:56
    Kris-591
    Poziom 16  

Też tak jeździłem przez pół roku ale uszczelkę wymieniłem w końcu gdy zaczął mi się silnik gotować ,bo gdy korek jest popuszczony to automatycznie obniżona jest temperatura wrzenia i łatwiej jest zrobić czajnik z silnika.

0
  • Pomocny post
    #13 09 Paź 2008 19:19
    MIM ELECTRONICS
    Poziom 15  

Witam - polecam chemiczny test na zawartość dwutlenku węgla w zbiorniczku wyrównawczym. W Szczecinie zapłaciłem 30 zł za taki test testerem i otrzymałem odpowiedź " na 99% uszczelka pod głowicą ". Wymiana uszczelki załatwiła sprawę. Pozdrawiam ; Marcin.

2
  • #14 09 Paź 2008 22:43
    bili117
    Poziom 9  

Według mnie to jest normalna reakcja tego silnika. Bąble pojawiają Ci się gdyż pompa wodna ma w sobie mały odpowietrznik, to jest jedynie miejsce w układzie poza korkiem zbiorniczka wyrównawczego którędy może dostać się powietrze, a po drugie gdy masz szczelny układ to po odpaleniu silnika rośnie ciśnienie i to że węże są twarde to oznaka że woda jest w obiegu a nie że stoi. Jeśli nie kopci, nie ma oleju w wodzie to można jeździć tak jak jest.
    To jest moje zdanie na ten temat, inni też mogą mieć rację, a najlepiej udać się do mechanika i jego o poradę spytać.

0
  • #15 17 Paź 2008 18:06
    mickemaster
    Poziom 27  

Witam po przerwie! W końcu zdecydowałem się (słusznie) na wymianę uszczelki pod głowicą. Między trzecim a czwartm cylindrem robił się malutki przedmuch, dlatego objawy nie były tak mocne. Po naprawie wszystko działa jak należy. Serdecznie dziękuję za wypowiedzi i tak duze zainteresowanie tematem. Pozdrawiam wszystkich, a temat zamykam.

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo