Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Niezbędnie potrzebny program ToHost dla WindowsXP - MIDI

Kubbaz 06 Sep 2008 18:35 1916 2
 • #1
  Kubbaz
  Level 26  
  Witam,

  Ponieważ od kilku godzin poszukuje programu ToHost - wirtualny port MIDI - dla systemu Windows XP i nie mogę go znaleźć, zwracam się do forumowiczów, którzy w niejednej sprawie już mi pomogli :).

  Mam już sprawdzony jeden program ToHost firmy ROLAND tylko że dla systemu Windows NT, który mam na innym komputerze, z tego co jest napisane tu, wynika że są ToHost'y dla wszystkich Windows'ów...
  Po zainstalowaniu ToHost'a dla WinNT na WinXP programy MIDI "szaleją"... [coś jakby ten ToHost miał inaczej przyporządkowane komendy MIDI...]
  Zatem proszę o pomoc w znalezieniu programu ToHost dla systemu operacyjnego Windows XP.

  Z góry serdecznie dziękuję!
 • #3
  Kubbaz
  Level 26  
  Może szerzej opiszę swój problem:

  chciałem zapytać czy ktoś może polecić sprawdzone oprogramownie ToHost (wirtualny port MIDI) pod system operacyjny Windows XP?

  Dotychaczas używałem ToHost'a firmy Rolanda dla systemu operacyjnego
  Windows NT pod systemem Windows 2000 na komputerze stacjnarnym i nana laptopie i wszystko było w porządku. Jednakże instalując wszystko tak samo na innym komputerze (również bez portu MIDI i bez portu RS-232(COM)) z systemem operacyjnym Windows XP okazało się że Hauptwerk 2.21 evaluation - cyfrowe organy piszczałkowe - (oprogramowanie muzyczne, którego używam) zaczęło "świrować" - podczas uruchamiania programu słychać kilka losowych dzwięków pianina (dość głośno i przerazliwie), tak samo słychać dzwięki pianina podczas klikania myszką w opcje programu czy włączając obojętnie które głosy organów (przełączniki na ekranie)... nie wiem dlaczego akurat słychać głoś pianina - tak jakby standardowy pierwszy głos interface'u MIDI - a nie brzmienie organów, bo tylko takimi dzwiękami (dzwiekami organow) bysponuje ten program (Hauptwerk).
  Ponieważ co do programu Hauptwerk nie mam żadnych wątpliwości że jest wszystko OK, jedynym wątpliwościom poddaje program ToHost, który na inncyh komputerch z systemem operacyjnym Windows 2000 (SP2/SP3) działa w 100% poprawnie, tak na kolejnym komputerze z systemem operacyjnym Windows XP przestał działać poprawnie.
  Dodam, że oprócz tego nie posiadajć w komputerze portu RS-232(COM) musiałem zainstalować przejściówke z USB na RS-232 (COM) i do niej oczywiście oprogramowanie, dopiero wtedy mogłem zainstalować ToHost'a, któremu przypisywałem w opcjach nr portu COM - tego widzianego jako przejsciówka - zawsze i wszędzie przy każdym komputerez to działało i nie sprawiało kłopotów.