Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

pierwszy aktywny subwoofer. pomoc ze wszystkim

06 Wrz 2008 19:06 1242 2
  • Użytkownik obserwowany
    witam wszystkich! posiadam sprzet stereo 2 x altus 300 i amplituner yamaha rx-797! ma ona wyjscie na subwoofer. planuje zbudowac do mojego audio aktywny subwoofer! nie mam zadnych narazie konkretnych schematow! na caly subwoofer chce przeznaczyc okolo 500 zl ! w zwiazku z tym ze posiadam sprzet tonsilowski zastanawiam sie czy nie kupic jakos basowego glosnika GDN 30/120/1 ? chociaz mam pewne wachania co do wygladu tego glosnka, czy jak go pomaluje z zewnatrz to straci na jakosci?i odubowa z plyty wiorowej. moze mi ktos podac wymairy jakei bylyby i "nie zagracajace" pokoju i zeby byl dobry i niski bas? prosze o pomoc!

Dodano po 2 [minuty]:

p.s to ma byc mozliwie jak najprostsza konstruckja!

Przeniesiono z DIY Niedokończone. andre1979
  • Poziom 43  
    Chcesz w 500zł zamknąć koszt skrzyni, głośnika, trafa zasilającego+prostownika z filtrem (ew softstart jeszcze), wzmacniacza+radiatora(ów) no i elektroniki dla filtrów.
    Zasadniczym i wartym uwagi narzędziem znów jest www.google.pl Wystarczy wpisać "aktywny subwoofer", "GDN 30/120/1" i już się nawet propozycje skrzynki pojawią, schemat zasilacza też problemem nie jest, przykładowo mogę polecić http://sound.westhost.com/projects.htm#index lub tutejszy dział Download i DIY oraz Akustykę - po prostu przeglądaj tematy jakkolwiek związane z tym co cię interesuje bo w każdym na ogół jest jakieś drobne rozwiązanie jakie może pomóc.
  • Poziom 15  
    Lepiej rozejrzyj sie za jakims lepszym głośnikiem. Nie mówie ze ten Tonsil jest zły. Ale super niskiego basu z niego nie wykrzesasz. Jeśli bass z altusów Ci nie pasuje i tak dość nisko potrafią zejść. Lepiej dołóż i kup jakiegoś perlessa i dobry wzmacniacz aktywny, jeśli naprawde chcerz odczuć poważną poprawe.