Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jaki amplituner do altusów 150

06 Sep 2008 19:22 6968 19
  • Level 15  
    Witam. Aktualnie mam altusy 150. Chciałbym kupic sobie do nich dobry amplituner (5.1 lub więcej). Za jakiś czas chciałbym dokupić jeszcze altusy 200, wiec dobrze by bylo miec troche zapasu. Amplituner powinien miedz jeszcze wyjście na subwoofer aktywny. Co polecacie?

PS. Nie mylcie altusów 150 z altonami. Z tego co zauważyłem na allegro pisz na altony ,altusy.
    Dodaje zdjęcie

Jaki amplituner do altusów 150
    [30.03.2021, darmowy webinar] Nowoczesna diagnostyka maszyn, monitorowanie i przewidywanie awarii. Zarejestruj się
  • Moderator
    To nie są kolumny do kina. Zależnie od budżetu warto pomyśleć o nowym lub używanym wzmacniaczu stereofonicznym. Jeżeli budżet przekracza 4000 zł, można pomyśleć o amplitunerze KD, jednak odradzam takie rozwiązanie.
  • Level 15  
    To nic i tak wole 5.1 cena do 1000zł
  • Moderator
    W tym budżecie nie znajdzie się amplitunera KD, który dobrze zagra z tymi kolumnami.
  • Level 15  
    a co myślicie o tych
    ONKYO TX-SR506
    PIONEER VSX-416
    kenwood krf-v6200d
  • Moderator
    Ze słabszymi kolumnami poradzą sobie w kinie. Muzyki jednak musisz posłuchać przed zakupem. Jestem pewien, że nie dadzą brzmienia, jakie chciałbyś uzyskać.
  • Level 15  
    a jaki proponowałbyś stereo

możne
    SONY STR-DE135

ten mi się podoba. ale jak mogę rozwiązać problem subwoofera aktywnego czy mogę podpiąć go normalnie jako kolumnę?
  • Level 15  
    a jak te

Pioneer VSX 916
    PIONEER VSX-D814
    Sony STR DG 700
  • Moderator
    Podobnie jak inne budżetowe amplitunery wielokanałowe.
  • Level 15  
    a z tego co jest na rynku najlepszym rozwiazaniem w cenie
    500zł(stereo)
    1000zł(5.1)
    co byś polecał.
  • Level 15  
    a jak z tym przegrzewaniem się czy to prawda jak temu zaradzić.
  • Moderator
    Musisz jednak wiedzieć, że on nie ma cyfrowych dekoderów dźwięku przestrzennego, jedynie pro-logic.
  • Level 15  
    to nie
    a co jeszcze polecacie w tych cenach
  • Moderator
    Łatwiej będzie kupić używany dobry wzmacniacz za 500 zł niż dobry amplituner 5.1 za 1000 zł. Przy tym budżecie trzeba "łapać" okazje. Musisz śledzić allegro.
  • Level 15  
    to daj kilka przykladów jakie np
  • Moderator
    Np. dowolne wzmacniacze firm: Yamaha, Pioneer, Technics, Onkyo, H/K, Denon, Sony, Unitra itp. o nominalnej mocy wyjściowej 80 W i więcej.
  • Level 15  
    a ten

TECHNICS SA-DX750
  • Level 15  
    a czy coś takiego by się nadawało? czy to nie spaliło by kolumn?

Behringer PMP 2000