Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Potrzebne 4 kanałowe zdalne sterowanie...radio/podczerwień

krzys99 06 Wrz 2008 20:45 2473 4
  • #1 06 Wrz 2008 20:45
    krzys99
    Poziom 12  

Witam, buduję autko zdalnie sterowane i mam problem - potrzebuje jakiegoś układu który by mógł steriwać dwoma silniczkami w tym autku:) chciałbym 4 włączniki w pilonie GÓRA, DÓŁ, LEWO i PRAWO ale nie wiem jak to zrobić...czytałem że radiowo będzie ciężko zbudować ponieważ ciężko zestroić pilot z odbiornikiem...więc mogłoby to być sterowane podczerwienią, lecz najlepiej jakby obyło sie bez żadnego programowania bo narazie programować nie umiem:) prosze o jakiś prosty 4 kanałowy schemacik..

0 4
  • #3 07 Wrz 2008 12:16
    krzys99
    Poziom 12  

Gdzieś na elektrodzie tak pisało że trzeba stroić...na tej stonce:
    http://www.eres.alpha.pl/elektronika/readarticle.php?article_id=358

też pisze że trzeba będzie dobierać potem rezystory żeby zestroić, ale chyba tak trudne to nie będzie:) dzięki za linki ale jak ktoś ma jeszcze coś fajnego to proszę:) a ja narazie porozglądam sie za ceną części z tamtego linka;)

0
  • #4 17 Lis 2008 22:05
    krzys99
    Poziom 12  

Przepraszam że pisze post pod postem ale wróciłem to tego zdalnego sterowania...sterowanie może mieć zasięg 5-10 metrów...Pomocy...potrzebowałbym jakiegoś nie za bardzo skomplikowanego układu nadajnika i odbiornika na 4 kanały...na biedę 3, najwyżej będzie to bolid bez wstecznego biegu;)

0
  • #5 19 Lis 2008 14:51
    elektro155
    Poziom 26  

Pogrzeb w zabawkach zdalnie sterowanych. Ja wygrzebałem płytki z układami: TX-2B - pilot i RX-2B - odbiornik

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo