Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

vista nie widzi dvd rv

szpak3 06 Wrz 2008 23:13 7092 13
  • #1 06 Wrz 2008 23:13
    szpak3
    Poziom 20  

witam
    mam problem jak w temacie vista x64 nie widzi dvd rv, jest tak od pewnego czasu nie mogę tego z niczym powiązać, odinstalowałem kontrolery ponowna instalacja nic nie dała, mam 2 systemy wspomniana viste i xp he i tam jest ok co mgło się stać :(

0 13
  • #3 07 Wrz 2008 03:08
    szpak3
    Poziom 20  

to była normalna instalacja,,,ale po zainstalowaniu ponownie całego pakietu sterowników z płyty system już nie wstał,,,w żadnym trybie, jako że był tylko 3 dni jutro zapodam nową instalke ale sterowniki już zainstaluje osobno bo może właśnie to namieszało

0
  • #4 10 Wrz 2008 23:48
    Anndreee
    Poziom 15  

Mam podobny problem, mianowicie Windows Vista H.P. x64 nie wykrywa nośnika DVD.

Odinstalowałem obydwa nośniki w menadżerze zadań następnie reset i nic nie pomogło, kable są dobrze podpięte, sterowniki najnowsze, BIOS wykrywa nośniki. Wiec co mogę zrobić? Reinstalacja nie wchodzi w grę bo nie ma jak bez napędu.

0
  • #5 11 Wrz 2008 00:39
    WojtasJD
    VIP Zasłużony dla elektroda

Nie wykrywa nośnika czy napędu?
    Jaki napęd?
    Czy od instalacji tak było czy może od momentu zainstalowania czegoś?

Były próby z Lower filters i Upper filters ?

0
  • #6 11 Wrz 2008 01:06
    DriverMSG
    Admin grupy komputery

Anndreee napisał:
    Reinstalacja nie wchodzi w grę bo nie ma jak bez napędu.

Instalator zapewne się uruchomi - to Vista nie widzi napędu - komputer (BIOS) widzi , więc można ewentualnie instalować .

A może instalacja sterowników ASPI pomoże - sprawdź .

0
  • #7 11 Wrz 2008 10:35
    Anndreee
    Poziom 15  

Nie wykrywa napędu DVD obydwa napędy LG. Vistę zainstalowałem przedwczoraj i dopiero wczoraj pod wieczór przestało ja wykrywać, nic nie instalowałem tylko znajomy mi podkręcił kartę graficzną ( karta zintegrowana na płycie głównej Gigabyte GA-M61P-S3 NVIDIA GeForce 6150SE nForce 430) używam zintegrowanej ponieważ moja stara ATI RADEON X1950-PRO 512MB nie działa, a nowa jeszcze nie zakupiona.

Nie próbowałem nic z Lower filters ani Upper filters, skasować je czy zmienic?

ASPI nie ma wersji dla Visty, albo nie znalazłem.

Reinstalacja tez nie pomoże, ponieważ już parę osób miała ten problem reinstalowała Vistę i po kilku dniach ten sam problem.

Dziękuje!

0
  • #8 11 Wrz 2008 11:10
    WojtasJD

Podawaj modele a nie LG i czy urządzenia są obecne w menedżerze urządzeń.

Anndreee napisał:
    Nie próbowałem nic z Lower filters ani Upper filters, skasować je czy zmienic?

Po przeczytaniu artykułu i zrobieniu kopii zapasowej rejestru, usunąć.
    Tamten artykuł odnosi się też do wersji 64bit.

Swoją drogą ja na pewnym komputerze mam problem ze stacją dyskietek (FDD) :D której nie 'widać' (oczywiście jest sprawna, wszystko dobrze podłączone, kontroler stacji dyskietek jest w menedżerze) no ale to nie temat na ten wątek

0
  • #9 11 Wrz 2008 12:14
    Anndreee
    Poziom 15  

To są obydwa napędy:
    HL-DT-ST DVD-RAM GSA-H55L ATA
    HL-DT-ST DVD-RAM GDR-H30N ATA

Stacje dyskietek mam 12 letnia która się sypie ale działa.

Ok to zrobię kopie zapasowa i wywalę te Filtry.

dziękuje!

Dodano po 55 [minuty]:

Po wywaleniu Filtrów komputer się nie włączył. Naprawiłem błędy z płyty Visty i się wlaczyl komputer ale dalej nie wykrywa napędów.

Dodano po 2 [minuty]:

Ok! Jak nie da się nic zrobić to format! jak po formacie nie będzie ich wykrywał to zainstaluje Xp x64 Professional.

0
  • #10 12 Wrz 2008 21:24
    WojtasJD

Komputer się włączył, prędzej Vista się do końca prawidłowo nie załadowała.

Nie próbowałeś czegoś takiego jak przywracanie systemu?

Odnośnie nieobecnego FDD - problem rozwiązany.

0
  • #11 14 Wrz 2008 14:35
    szpak3
    Poziom 20  

Po ponownej instalacji wszystko było ok ale znów przepadł napęd :( jako że sterowniki i inne aplikacje instaluje z dysku usb nie zauważyłem kiedy znikł, xp home działa normalnie a tu znów lipa, chyba powtórzę instalacje i zobaczę kiedy i co zjada mi napęd

0
  • #12 21 Wrz 2008 14:22
    Anndreee
    Poziom 15  

Zainstalowałem jeszcze raz Vistę x64 Home Premium i od 2 tygodni działa bez problemów.

Dziękuje za pomoc, czegoś się przynajmniej nauczyłem o komputerach.

Pozdrawiam!

0
  • #13 26 Wrz 2008 21:55
    Grough
    Poziom 1  

Witam szukalem tez odpowiedzi dlaczego DVD RW po prostu przestalo mi dzialac.Szczerze mowiac nie znam sie na komputerach,ale zdziwil mnie fakt ze DVD przestal mi dzialac w nowym komputerze ktorego kupilem 2 tygodnie temu bo na poczatku wszystko dzialo ale pewnego razu wkladam plyte i mi wyskakuje komunikat wloz plyte do napedu..nie rozumiem dlaczeo.Podam jeszcze dane mojego komputera moze Wy cos doradzicie a jak nie to do serwisu.

Intel Core 2 Quad Processor Q6600
    3GB DDR2
    750 GB 7200 rpm SATA hard Disk
    (12 GB allocated for recovery system)
    nVidia GeForce 9600GS 768MB to 2047MB+HDMI
    DVD RW R9
    21 in 1 FMC reader( cards and adapters not supplied)
    IEEE 1394 in front
    RF Mouse
    PS beyboard

Software Included
    Microsoft Windows Vista Premium SP1
    Microsoft Works SE9
    Microsoft Office 2007 60-day Trial Version
    Carbonite
    Security by Norton 90 day full protetion for free
    Magic Desktop

0
  • #14 07 Gru 2008 20:09
    szpak3
    Poziom 20  

Temat zamykam zmieniłem płytę na GA-MA790FX-DS5 ma dwa kontrolery sata i nie ma już problemu, pod jednym mam raid 0 pod drugim napęd

0