Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Peugeot 307 2005r, czasami świeci się alarm na wolnych obr.

piszcza 07 Wrz 2008 07:40 2544 1
  • #1 07 Wrz 2008 07:40
    piszcza
    Poziom 14  

Witam. Mam Peugeota 307 - benzyna 2,0. Co jakiś czas na wolnych obrotach włączał się alarm. Raz w czasie jazdy wyłączył się silnik. Raz zgasły światła w nocy...Po kilku min wszystko ok. Dwa razy po podłaczeniu do komputera w serwisie nic nie stwierdzono. Ponieważ się nadal problem pojawiał, a na wyświetlaczu pokazywał się komunikat o słabym ładowaniu lub słabym akumulatorze, samochód znowu wylądował w stacji obsługi Peugeota. Stwierdzili uszkodzony alternator (spalony i powyginany). Wymiana na nowy-3300 zł, lub stary regenerowany-600zł. Ponieważ znajomy mi poradził, żeby dać do dobrego elektryka samochodowego, zabraliśmy samochod z serwisu. Okazało się, że alternator jest dobry, ale niestety nie świecą się przy uruchamianiu silnika kontrolki ładowania akumulatora i ciśnienia oleju i pan podejrzewa, że może to coś być z BSI, a tego niestety on nie rusza. Diagnoza 50 zł. Mnie się wydaje, że one się świeciły, ale trudno powiedzieć od kiedy nie. Co z tym fantem zrobić. Nie wiem, czy czasem w serwisie czegoś nie odłączyli i się kontrolki nie świecą. Gdzie szukać przyczyny?
    Serdecznie pozdrawiam i oczekuję pomocy
    gg 98187

1 1
  • #2 07 Wrz 2008 09:00
    Anonymous
    Użytkownik usunął konto