Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Uszkodzila sie pralka Whirlpool AWM 8103/l Silent

andrzej_espero 07 Wrz 2008 09:00 6056 7
  • #1 07 Wrz 2008 09:00
    andrzej_espero
    Poziom 9  

Witam - po okolo 3 latach eksploatacji dopadlo moja pralke - objaw jest taki - wystarczy przelacznik ustawic na dowolny program i zaczyna pobierac wode ( bez przycisniecia przycisku start i przy otwartych drzwiczkach ) a za panelem slychac jakby syczenie ( mysle ze dostala sie wilgoc lub woda i powstalo gdzies zwarcie ) - po takim syczeniu szybko wylaczam zeby sie nie zapalila - moje pytanie jest takie - czy to cos powaznego i wzywac servis ? - czy jako elektryk poradze sobie z naprawa ? - co moze byc przyczyna ? ( skad tam wilgoc / woda sie wziela ) - gdy zdecyduje sie wezwac servis to na jaka kwote musze sie przygotowac ? ( 100 zl - 200 zl - czy wiecej - orientacyjnie ile ? )
    Za wszelkie rady z gory dziekuje - mile widziane porady osob ktore naprawiaja tego typu pralki
    Pozdrawiam andrzej_espero

0 7
  • #2 07 Wrz 2008 10:31
    schnauzerman
    Specjalista AGD

Uszkodzona elektronika, zakres uszkodzeń do sprawdzenia po demontażu, zdemontuj pokrywę pralki i zacznij od oględzin.

0
  • #3 07 Wrz 2008 10:40
    andrzej_espero
    Poziom 9  

schnauzerman napisał:
    Uszkodzona elektronika, zakres uszkodzeń do sprawdzenia po demontażu, zdemontuj pokrywę pralki i zacznij od oględzin.

Witam - od tego zaczne - ale boje sie ze to moze mnie przerosnac - nie rozbieralem jeszcze tego typu pralki ( boje sie czy czegos nie uszkodze ) moze jakies wskazowki jak sie do tego zabrac ( co i gdzie odkrecic - kolejnosc demontazu )

0
  • Pomocny post
    #4 07 Wrz 2008 10:51
    eeban
    Specjalista AGD

andrzej_espero napisał:
    schnauzerman napisał:

Witam - od tego zaczne - ale boje sie ze to moze mnie przerosnac - nie rozbieralem jeszcze tego typu pralki ( boje sie czy czegos nie uszkodze ) moze jakies wskazowki jak sie do tego zabrac ( co i gdzie odkrecic - kolejnosc demontazu )

1.blat
    2.wkręty maskownicy po rogach >>jak są
    3.wyjąć dozownik detergentów i odkręcić wkręty
    4.delikatnie wyczepiać przedni panel z zaczepów
    5 .zdjąć krzywkę programatora
    6.wcisnąc dwa bolce ustalające programator jednocześnie przesuwając go w lewo
    powodzenia

0
  • #5 07 Wrz 2008 11:18
    andrzej_espero
    Poziom 9  

Serdeczne dzieki za wskazowke jak dostac sie do panela - jak zdemontuje to opisze co tam zastalem ( mysle ze zabiore sie do tego w poniedzialek )

0
  • #6 08 Wrz 2008 09:19
    andrzej_espero
    Poziom 9  

Witam - dzis rozebralem pralke zgodnie z wskazowkami i dostalem sie do elektroniki - sa dwa miejsca przydymione - oto kilka fotek
    Mam pytanie co moglo sie uszkodzic ? - co musze wymienic ?

0
  • #7 08 Wrz 2008 10:29
    schnauzerman
    Specjalista AGD

Przemyj płytkę spirytusem, będzie lepiej widać ewentualne uszkodzenia.

0
  • #8 08 Wrz 2008 11:07
    andrzej_espero
    Poziom 9  

Po umyciu spirytusem w jednym miejscu widac przerwe na druku oraz wypalony styk do kostki - od strony elementow brak widocznych uszkodzen ( zadymien )
    W drugim miejscu podobnie
    Co o tym myslicie ? - co moglo poleciec ? - wiem ze z takimi pytaniam to do wrozki - ale licze na wasze doswiadczenie
    Gosc z allegro naprawia takie moduly - cena od 50 zl do 150 zl plus przesylka - nowa elektronika to jak sie dowiedzialem 370 zl plus robocizna okolo 60 zl - czy to sa realne ceny ?
    Zauwazylem uszkodzony tranzystor TC 2 - nie wiem jaki ma symbol ( ? ) - czy moze ktos wie jaki to tranzystor ?

0