Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sterownik pompy - który opel go posiada?.

07 Wrz 2008 09:02 3732 12
  • Poziom 24  
    Potrzebuję się dowiedzieć jaki silnik opla (dieesel) ma montowaną pompę wtryskową ze słynnym sterownikiem który często pada (jak w focusie 1.8TDDI). Bo planuję kupić zafirę 2000rok dieesel i nie chciałbym aby mnie znowu spotkała przykra "niespodzianka" jak w focusie.
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Pomocny post
    Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 24  
    Czy dobrze rozumię, że taniej wyjdzie kupić 2.0 DTi lub TDi (w ogóle czy to są dwa różne silniki?) i od razu zbierać kasę na sterownik?.
    Jak już ciągnę temat to się zapytam...A silnik scenica 1.9DTi też ma taki sterownik?.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 22  
    Elektrit napisał:
    Zafira Y2,2 DTR jest na commonrailu - nie ma tego budziącego twoje obawy sterownika -ale za to ma inne problemy.
    Niech ci siądzie pompa CR to się przekonasz jak łatwo pieniądze uciekają z kieszeni.

Witam tam nie ma commonraila tylko pompa VP44 ze sterownikiem PSG16
    i też często pada...
  • Poziom 35  
    Folcvagena tedeika na pompie tłokorozdzielaczowej.. Te nie są jakieś super kosztowne w naprawach..
  • Moderator Samochody
    Pytanie: Dlaczego od razu nastawiasz się na to że kupisz diesla i zaraz Ci sterownik poleci? Generalnie przecież trwałość podzespołów silnika i układu zasilania zależy raz od sposobu eksploatacji, dwa jakości paliwa. A ceny napraw nie są aż tak straszne, jeśli omijać ASO szerokim łukiem.
  • Poziom 24  
    robokop napisał:
    Pytanie: Dlaczego od razu nastawiasz się na to że kupisz diesla i zaraz Ci sterownik poleci? Generalnie przecież trwałość podzespołów silnika i układu zasilania zależy raz od sposobu eksploatacji, dwa jakości paliwa. A ceny napraw nie są aż tak straszne, jeśli omijać ASO szerokim łukiem.

Bo kupiłem focusa i w nie cały miesiąc padł sterownik (widocznie mam pecha).
    A kosztowne są nawet omijając ASO. Moja naprawa w BOSCH kosztowała równe 4000zł tylko, że doszła jeszcze wymiana pompy wody.
  • Moderator Samochody
    endriu.kom napisał:

A kosztowne są nawet omijając ASO. Moja naprawa w BOSCH kosztowała równe 4000zł tylko, że doszła jeszcze wymiana pompy wody.

Zapomniałem dodać - serwisy Bosch też należy omijać z daleka. Zapytaj kolegów z forum za ile by ci naprawili ten sterownik, to zobaczysz różnicę.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 22  
    Tam jest 1.9 Cdti z fiata :D tez porażka :|
  • Poziom 24  
    ziarus1 napisał:
    Tam jest 1.9 Cdti z fiata :D tez porażka :|

Fiesta czy focus...ten sam silnik ale bardziej znany z focusa :lol:
    A powrócę na chwilę jeszcze do scenica...Ma on montowane dwa rodzaje dieesla DCI oraz DTI czy tak?. Ten DCI to commonrail a DTI to co? - ze sterownikiem?.

PS. Już kiedyś byłem u jednego "kolegi" z forum w Głogowie na usunięcie immo. Kosztowała mnie puźniej naprawa auta trzy tysiące złotych. Wysypał mi wszystkie kody z komputera, pompy wtryskowej i immo.
  • Pomocny post
    Poziom 22  
    Dti to pompa wtryskowa DSLA145 a sterownik to MSA 15,5
    patent podobny jak w Zafirze i fokusie ale bardziej niezawodny....