Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Cd rom w samochodzie, jak go podłączyć?

07 Wrz 2008 09:34 2275 14
  • Poziom 31  
    Witam wiele czytałęm na temat zamontowania cdromu w aucie i byłęm na takiej stronie : http://www.cdincar.prv.pl/ i mam pytanie jak zmontuje układ podepnę napięcie 12V z aku. to jak mam połączyć cdrom by było słychać w głośnikach bo tego nie umiem pojąć najlepiej gdyby ktoś jakiś rys.w paincie mógł dać..Pozdrawiam.Mam seincento 900 i radio Blaupunkt Sao Paulo RCR 27
  • Poziom 27  
    A czy radio posiada wejście audio LP na chinch lub podobne ?
  • Poziom 14  
    Tez robiłem takie coś i powiem ci że ja się podłączyłem do potencjometru w radiu (ten od głośności) w cd-rom'ie musisz podłączyć się pod wejście analog audio i dwa środkowe bolce to masa której w zasadzie nie musisz podłączać no chyba ze nie będzie działać (przynajmniej ja nie musiałem :D)
    Pozostają dwa bolce z sygnałem audio (prawy, lewy) A do potencjometru musisz próbować metodą prób i błędów, ja sam nie wiem gdzie to podłączyłem :D ale działa :D
  • Poziom 29  
    pytanie po co to robić skoro radia nowe sa juz tanie a cd rom bedzie przeskakiwał pod dołkami
  • Poziom 14  
    Hehe właśnie nie przeskakuje nawet przy większych dziurach :D
    Testowałem i wiem :D
  • Poziom 29  
    i tak sądze ze sie nie opłaca

radio używke można w dobrej kasie kupić gdzie zagra dużo lepiej
  • Poziom 14  
    Ale doświadczenie jest bezcenne :D
  • Poziom 31  
    kusiu27 napisał:

Pozostają dwa bolce z sygnałem audio (prawy, lewy) A do potencjometru musisz próbować metodą prób i błędów, ja sam nie wiem gdzie to podłączyłem :D ale działa :D
    nie rozumiem nadal tego że ok widzę analog i wiem że prawy i lewy ale te wyprowadzenia z cdromu podłączyć do czego do głośników czy do radia czy do kostki?Bo oto mi głównie chodzi jak cdrom podać na głośniki o samo połączenie tego analog sygnał z cdromu do głośników mam 4. dwa z przodu i dwa z tyłu
  • Poziom 14  
    Musisz podpiąć do radia lub do wzmacniacza i dopiero na głośniki
  • Poziom 31  
    Chilihead napisał:
    Musisz podpiąć do radia lub do wzmacniacza i dopiero na głośniki
    hey, wiem ze do radia ale gdzie próbuje się dowiedzieć jesli mozesz pomoc gdzie to bede wdzieczny wyzej sa linki do manuala mojego radia.
  • Poziom 14  
    Albo wpinasz się w środku radia przy wejściu sygnałowym, albo kupujesz kasetę-adapter do podłączenia mp3 i do złącza jack podpinasz wyjście słuchawkowe cd-romu a kasete wkładasz do radia.
    Ew. jeżeli w radiu posiadasz wejście rca kupujesz kabel rca-jack i podpinasz.
    Koszt takiej zabawy to max.10zł i nic nie uszkodzisz bo nie musisz ingerować w elektronikę radia.
  • Poziom 26  
    Witam!
    Jak widać są dwie możliwości związane z auxem. Adapter kasety jak ktoś już wspomniał albo ingerencja w elektronikę radia. Tu jest ciut większy problem bo mamy do czynienia z preampem sterowanym cyfrowo. Jak kolega się zna na elektronice to niech spróbuje w ten sposób: http://elektron.pol.lublin.pl/users/djlj24/studio24/caraudio/am-aux.htm .Ja tak zrobiłem z radiem alpine 7190 i działa.
  • Poziom 14  
    Ja akurat podpiąłem ten sygnał pod potencjometr w radiu i wszystko działa jak powinno :D