Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Skoda Fabia 1.4 2003r problem z sondą lambdą

Klaudynka1986 07 Wrz 2008 14:44 8789 3
  • #1 07 Wrz 2008 14:44
    Klaudynka1986
    Poziom 1  

Witam,
    w serwisie skody powiedziano mi że paląca się kontrolka EPC oznacza wadliwą sondę lambdę przed katalizatorem. Sami wymieniliśmy sondę i skasowaliśmy błąd na VAG, ale kontrolka ponownie się zapaliła i błąd 17604 znowu się pojawił.
    Moje pytanie: czy wadliwa mogła być jednak sonda za katalizatorem, a może problem tyczy się zupełnie innego podzespołu? Jeśli ktoś miał podobny problem albo jakieś sugestie to prosiłabym o info
    z góry dziękuję i pozdrawiam
    Klaudia

2 3
  • #2 07 Wrz 2008 14:51
    prog1
    Poziom 12  

na podstawie diagnozy komputerem to sobie można gadać:D oddaj auto nie koniecznie do aso zeby auto zrobili naprawde takei podejście jak twoje sie nie opłaca

0
  • #3 18 Lis 2008 14:36
    jaro_kol
    Poziom 1  

Kontrolka EPC raczej nie ma nic wspólnego z uszkodzoną sondą lambda. Przy uszkodzonej sondzie zapali się kontrolka "check engine" - taki pomarańczowy silniczek przy prędkościomierzu (sam to przerabiałem). Zapalenie kontrolki EPC może spowodować np. uszkodzony włącznik świateł STOP.

0
  • #4 21 Lis 2008 16:14
    Dialta
    Poziom 19  

jaro_kol napisał:
    Kontrolka EPC raczej nie ma nic wspólnego z uszkodzoną sondą lambda. Przy uszkodzonej sondzie zapali się kontrolka "check engine" - taki pomarańczowy silniczek przy prędkościomierzu (sam to przerabiałem). Zapalenie kontrolki EPC może spowodować np. uszkodzony włącznik świateł STOP.

Zgadzam siię. Mieliśmy ze szwagrem tt. zagwozdkę wyszło na to ostatnie.

1